motoryzacja Forum o Szynszylach dietetyk wrocław

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Fluorochinolony – FDA ostrzega
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-05-02, 22:18 
https://www.regenerativemedicinela.com/blog/fluoroquinolone-toxicity-explaining-the-dna-epigenetic-changes-caused-by-the-popular-antibiotics?fbclid=IwAR2uz8dFgFm-h0MJvps_0PWNXmpD5Fngp43d35b_yHdt2SRA3s95Hf9eFkQ
googletłumacz
Śmiertelne antybiotyki: toksyczność fluorochinolonu Zmiany DNA prowadzące do niepełnosprawności i śmierci komórek

Rodzina antybiotyków fluorochinolonowych składa się z Cipro, Levaquin i Avelox, znanych również jako Ciprofloksacyna, Lewofloksacyna i Moksifloksacyna. Istnieje wiele innych chinolonów na całym świecie o różnych markach. Są też podobne leki takie jak Plaquenil (Hydroxychloroquine), które powodują podobne uszkodzenia. Cipro można znaleźć w kroplach do oczu i uszu, które niestety są przepisywane dzieciom w wieku trzech lat. Jako sam, który przeżył toksyczność fluorochinolonów, z dumą edukuję świat o tym dość powszechnym stanie, który niszczy miliony istnień ludzkich od prawie 30 lat.
Fluoruochinolony działają poprzez hamowanie gyrazy DNA, która jest wymagana do zdrowej produkcji komórek. Gyrase DNA jest wymagana do procesu ATP (energii) w komórkach. W ten sam sposób, w jaki lek taki jak Cipro lub Levaquin zabija komórkę bakteryjną, zabija również zdrowe komórki. Wykazano, że fluorochinolony są silnymi środkami chelatującymi żelazo. Zmiany epigenetyczne zachodzą w DNA poprzez hamowanie enzymów, które wymagają żelaza jako kofaktora. Występujące uszkodzenie ścięgien jest spowodowane akumulacją hamowania hydroksylacji proliny. Prolina jest budulcem naszych ścięgien, które są częścią każdego mięśnia. Po złożonej serii reakcji chemicznych antybiotyki te powodują nagromadzenie wolnych rodników, które niszczą mitochondrialne DNA. Konieczne jest zrozumienie, że składnik fluorkowy leku umożliwia przenikanie do ośrodkowego układu nerwowego, zakłócając tym samym prawidłowe odpalanie neuronalne komórek, prowadząc do szybkiego zaniku mięśni. Fluorek jest najbardziej spolaryzowaną cząsteczką w przyrodzie z najsilniejszym ładunkiem ujemnym, przenosząc toksyczny fluorochinolon głęboko do mitochondriów (potęga komórki).
Według badań istnieje kilka naukowych wyjaśnień dotyczących toksyczności fluorochinolonów. Po pierwsze, FQ hamują dioksygenazy prolilowe i lizylowe, które zatrzymują produkcję kolagenu. Po drugie, zmniejszenie poziomów mRNA LH1, który jest pierwszym krokiem w sieciowaniu kolagenu, który jest niezbędny do stabilizacji kolagenu (co występuje w zespole Danosa Ehlera). Wreszcie, FQ powodują zmniejszenie unaczynienia ścięgna po zubożeniu HIF-1α (czynnik 1-alfa indukowany niedotlenieniem), razem wyjaśniają tendinopatie indukowane FQ. Naukowcy odkryli, że ciągła regulacja HIF1A poprzez inhibitory hydroksylazy proliny regeneruje utraconą lub uszkodzoną tkankę u ssaków, które mają odpowiedź naprawczą. Zgadnij, co to znaczy? Fluorochinolony blokują regenerację utraconej lub uszkodzonej tkanki poprzez upośledzenie tej odpowiedzi naprawczej.
Ostatecznie uszkodzenie mitochondriów prowadzi do zniszczenia układu mięśniowo-szkieletowego i ośrodkowego układu nerwowego. Badania wykazują, że cyprofloksacyna, lewofloksacyna i moksyfloksacyna powodują uszkodzenie mitochondriów w komórkach ssaków. Toksyczność fluorochinolonów prowadzi do toksycznego tworzenia aldehydów, tworzenia nadtlenoazotynów, co prowadzi do stresu oksydacyjnego i śmierci komórek, czyniąc te antybiotyki toksycznymi dla każdego narządu w organizmie, w tym mózgu, układu mięśniowo-szkieletowego, serca, nerek, płuc, układu nerwowego i tkanki łącznej.
W badaniu przeprowadzonym na myszach myszy leczone cyprofloksacyną miały niższe siły przyczepności, zmniejszoną równowagę i zachowanie depresyjne w porównaniu z grupą kontrolną. W badaniu 93 z 94 respondentów zgłosiło zdarzenia związane z FQ, w tym lęk, depresję, bezsenność, ataki paniki, zamglone myślenie, depersonalizację, myśli samobójcze, psychozę, koszmary nocne i zaburzenia pamięci począwszy od dni rozpoczęcia fluorochinolonu lub dni do miesięcy fluorochinolonu zaprzestanie. System zgłaszania zdarzeń niepożądanych FDA (FAERS) obejmował 210 705 zdarzeń niepożądanych i 2 991 ofiar śmiertelnych dla fluorochinolonów. Toksyczność cyprofloksacyny była neurologiczna (26%), uszkodzenie ścięgna (6%) i psychiatryczne (2%). W 2013 r. W przeglądzie bezpieczeństwa FDA stwierdzono, że FQ wpływają na ssaczą topoizomerazę II, zwłaszcza w mitochondriach.
Najważniejszą rzeczą do zapamiętania o Cipro i Levaquin (toksyczność cyprofloksacyny i toksyczność lewofloksacyny) jest to, że jej działanie kumuluje się. Twój pierwszy zabieg może być skuteczny i nie powodować żadnych skutków ubocznych. Następnie kolejne zabiegi mogą wywołać początek subtelnych objawów, ponieważ buduje się toksyczność.
Aby odczuć objawy, potrzeba około 70% mitochondriów. Twoje ciało jest podobne do Jengi, im więcej obrażeń zadadzą Fluoruochinolony, tym więcej kawałków Jengi zostanie usuniętych, gdy tylko ostateczny kawałek będzie trzymał stabilną Jengę, Jenga rozpada się i to jest klasyczny „wybuch bomby moje ciało ”odczuwa większość pacjentów z toksycznością fluorochinolonów.
Zmiany komórkowe wywołane toksycznością Cipro i Levaquin zakłócają produkcję energii na lata. Ich wpływ zmienia geny, powodując trwające mutacje i uszkodzenia. Większość ofiar fluorochinolonów mówi się, że mają syndrom chronicznego zmęczenia lub fibromialgię, co w mojej opinii lekarza jest faktycznie spowodowane przez toksyczność mitochondrialną wtórną do ekspozycji na antybiotyki fluorochinolonowe. Nieprzypadkowo zespół przewlekłego zmęczenia i fibromialgia rozpoznaje się w stosunku 5: 1 wśród kobiet w porównaniu z mężczyznami. Cipro jest również przepisywany w stosunku 5: 1 kobiet w porównaniu do mężczyzn. W mojej opinii medycznej ponad 90% kobiet z zespołem przewlekłego zmęczenia spożywa Ciprofloksacynę w jednym punkcie prawdopodobnym dla ZUM.
Na szczęście wiele osób, w tym ja, wyzdrowiało z niepełnosprawności związanej z fluorochinolonem. Kiedy zrozumiesz patofizjologię tego, co dzieje się na poziomie komórkowym, możesz użyć medycyny regeneracyjnej, aby pomóc organizmowi w odbudowie. Konieczne jest znalezienie eksperta, który przeprowadził badania i zrozumiał dotkliwość tego przerażającego stanu. Tylko dlatego, że pacjent wygląda dobrze na zewnątrz, lekarz nie ma pojęcia, jakie szkody zostały wyrządzone wewnątrz. Nigdy nie pozwalajcie nikomu powiedzieć, że to wszystko jest w waszej głowie, to jest bardzo realne i powinno być traktowane poważnie przez każdego człowieka, łącznie z lekarzem na Ziemi. Nigdy nie traćcie nadziei i kontynuujcie walkę, ponieważ wyleczycie się, to tylko kwestia czasu.
 
Dr Mark M. Ghalili DO
Board Certified Internal Medicine
9201 Sunset Boulevard Suite 414
West Hollywood CA, 90069
www.RegenMedLA.com
P: 855-4DR-STEM | 855-437-7836
 
Referencje:
Boomer, T. Raport Flox. Toksyczność na antybiotyk chinolonowy. Toksyczność antybiotyków chinolonowych. Marzec 2007
Badal, S. Nie antybiotykowe działanie fluorochinolonów w komórkach ssaków. Journal of Biologic Chemistry. 2015 4 września; 290 (36)
Kim, T. Ryzyko Tendinopatii indukowanej fluorochinolonem i pęknięcia ścięgna. The Journal of Clinical Aesthetic Dermatology. 2010
Leczenie niepełnosprawności związanej z fluorochinolonem: implikacje patobiochemiczne. M. Kryzysztof. Medycyna oksydacyjna i długowieczność komórkowa. 25 września 2017 r.
Toksyczność neuropsychiatryczna i mitochondrialna związana z fluorochinolonem: wspólne badanie przeprowadzone przez naukowców i członków sieci społecznej. K, Kaur. Journal of Community Support Oncology. 2016,
https://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/Press Anonsy /ucm513183.htm
 


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Fluorochinolony – FDA ostrzega
PostNapisane: 2019-05-07, 19:31 
https://www.businesslive.co.za/bd/national/health/2018-12-10-medicines-regulator-warns-of-severe-antibiotic-side-effects/?fbclid=IwAR1J6hbIlW_9_9C0P1NiWSA9w5A5z58vJ2TxrF7TvX-KgMTUdl8_GoCpExA
googlrtłumacz
Regulator leków SA ostrzegł pacjentów o skutkach ubocznych i potencjalnie trwałych skutkach ubocznych związanych z antybiotykami chinolonowymi i fluorochinolonowymi oraz wezwał ludzi przyjmujących te leki, aby skonsultowali się z lekarzami w sprawie dalszego ich stosowania.

Chinolon i fluorochinolony są antybiotykami o szerokim spektrum działania, które są szeroko stosowane w SA, zwłaszcza w sektorze prywatnym. Są często przepisywane na infekcje dróg oddechowych i dróg moczowych, a także na cięższe warunki.

Nowe informacje dotyczące bezpieczeństwa wskazują, że niewielki odsetek pacjentów może doświadczyć poważnych skutków ubocznych trwających miesiące lub lata po zaprzestaniu przyjmowania leków, powiedział Urząd Regulacji Produktów Zdrowotnych RPA (Sahpra). Skutki uboczne obejmują problemy z mięśniami, stawami, ścięgnami i układem nerwowym. W rezultacie, stosowanie tych antybiotyków zostało zmienione.

Antybiotyki chinolonowe i mochinolonowe zarejestrowane w SA obejmują kwas nalidyksowy, kwas pipemidowy, cyprofloksacynę, ofloksacynę, moksyfloksacynę, gemifloksacynę, norfloksacynę i lewofloksacynę. Są produkowane i sprzedawane przez wiele firm farmaceutycznych. Cyprofloksacyna jest często stosowana w leczeniu zakażeń dróg moczowych, podczas gdy moksyflocacyna jest stosowana w gruźlicy.

Sahpra bada obecnie rejestrację kwasu nalidyksowego i kwasu pipemidowego, twierdzi Flora Matlala, która kieruje jednostką ds. Nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii. Kwas pipemidowy jest sprzedawany przez Takeda, podczas gdy kwas nalidyksowy jest sprzedawany przez lokalnych producentów farmaceutycznych Aspen Pharmacare i Adcock Ingram, zgodnie z bazą danych leków opublikowaną przez krajowy departament zdrowia.

Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że ryzyko związane z lekami chinolonowymi i fluorochinolinowymi przeważa nad korzyściami dla niepowikłanych zakażeń, które można leczyć innymi antybiotykami, takimi jak penicyliny, powiedział Marc Blockman, farmakolog kliniczny z University of Cape Town. Chinolon i antybiotyki morfochinolonowe stały się niestety lekami do infekcji, takich jak zapalenie oskrzeli i infekcje dróg moczowych, powiedział.

Jednak te antybiotyki nadal odgrywają rolę w leczeniu przypadków potencjalnie zagrażających życiu, takich jak głęboko zakorzenione infekcje, w których istnieje ryzyko niewydolności narządów, powiedział.

Posunięcie Sahpry jest zasadniczo zgodne z innymi regulatorami medycyny, które zaostrzyły stosowanie tych antybiotyków z fluorochinolonu i chinolonów, ponieważ coraz więcej dowodów wskazuje na ich ryzyko. Sahpra nie posunęła się jednak tak daleko, jak Europejska Agencja Leków (EMA), która w listopadzie zaleciła zawieszenie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu leków zawierających cynoksacynę, flumequinę, kwas nalidyksowy i kwas pipemidowy, natomiast stosowanie pozostałych antybiotyków fluorochinolonowych powinno być ograniczone.

EMA stwierdziła, że ​​nie należy ich stosować w leczeniu łagodnych lub umiarkowanych zakażeń bakteryjnych, chyba że nie można zastosować alternatywnych metod lub w celu zapobiegania zakażeniom dolnych dróg moczowych i biegunce podróżnych.

Zalecenie EMA, które zostanie przekazane Komisji Europejskiej, aby stało się prawnie wiążące dla UE, wynika z przeglądu bezpieczeństwa rozpoczętego w 2017 r. W następstwie doniesień o długotrwałych skutkach ubocznych.

Ostrzegł pacjentów, aby zaprzestali przyjmowania fluorochinolonów i skontaktowali się z lekarzem przy pierwszych oznakach uszkodzenia ścięgna, bólu, szpilek i igieł lub mrowienia, trudności w chodzeniu lub obrzęku rąk lub nóg. Inne poważne działania niepożądane obejmowały zaburzenia snu, depresję i zaburzenia słuchu, wzroku, smaku i zapachu.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Fluorochinolony – FDA ostrzega
PostNapisane: 2019-05-09, 16:53 
https://biuletyn-zdrowia.pl/pl/archiwum/nr-4-fluorochinolony


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Fluorochinolony – FDA ostrzega
PostNapisane: 2020-09-16, 06:27 
Zgadzam się z większością tez tego artykułu. Nasza organizacja jako pierwsza przeprowadziła testy na mitochondrialny i nuklearnym FQ DNA adduct. Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie FQ100.org


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO