dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Biblia Słowem Bozym ?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-06-20, 23:13 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
Wiele tu już napisano na temat Biblii. Mądrze ,śmiesznie i wręcz niemądrze. Ale nie zauważyłem żeby, ktoś pytał właśnie o to.
Dokladniej chodzi mi o to, że jeśli Biblia jest Słowem Bożym to powinny być w niej rzeczy, które by wskazywały na jej Boskie autorstwo.

Mi przychodzi do głowy taki fragment z ksiegi Izajasza, gdzie podano imie zdobywcy Babilonu. Przyszłego oczywiście zdobywcy - miał być nim Cyrus. Iwłaśnie w 539 roku pne Cyrus zdobył Babilon.
Izajasz żył ok 200 lat wcześniej - ciekawe skąd o tym wiedział.

Znacie jakieś inne fragmenty ?
A może nie znacie ?

_________________
123


Ostatnio edytowano 2009-06-22, 17:38 przez 123, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-22, 17:37 
No to podam jeszcze inny przykład.

W księdze Hioba26:7 jest napisane : Rozpościera północ nad pustką, a ziemię zawiesza nad nicością.

Ciekawe, bo wtedy wszyscy wierzyli że ziemia na czymś stoi, na słoniu, żółwiu. A tu taka informacja.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-29, 23:55 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
No co wy koledzy, tylu Was tu było i nikt nic nie napisał ?
To muszę ja jeszcze raz

Jakieś 1900 lat przed Chrystusem, nakazano Abrahamowi ( a póżniej wszystkim Zydom ) obrzezać chłopców. Mieli to robić 8 dnia po narodzeniu.
Jakoś tak się składa, że w ósmym dniu życia dziecko ma 110% krzepliwości krwi i nigdy już nie pojawia sie taka rzecz.
Ciekawe skąd oni o tym wiedzieli

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-03, 00:01 
Nie wierzę , że nikt nie ma nic do napisania w tak wierzącym kraju. Jak ktoś rozpoczął rozmowę na temat wątpliwości w sprawie Biblii to są dziesiątki , setki wypowiedzi. Że to mity, bajki, niezgodności - wszyscy mają tylko wątpliwości.

Wstyd panie i panowie. To może byście tak poczytali poważnie i odważyli się na samodzielne myślenie.

Na zachętę zacytuję Wam pierwsze zdanie z Biblii : " Na początku bóg stworzył niebo i ziemie. " Może wiecie , że stosunkowo niedawno "odkryto" na podstawie widma światła gwiazd we wszechświecie, że miał ON początek ( Wielki wybuch czy coś ). Wcześniej myśleli, że był zawsze.

A tu jakis glupi Mojzesz pisze ze mial pocztek.

To co moze poczytacie?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-03, 15:50 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-04-17, 16:27
Posty:763
Lokalizacja: z domu
Cytuj:
Nie wierzę , że nikt nie ma nic do napisania w tak wierzącym kraju


90 iles tam % wierzacych, parktukujacych z 20%, czytajacych Biblie z 2%( dane moje wg odczuc, nie jakies tam statystyczne z pewnego zrodla), wiec raczej sobie z nikim nie pogadasz na ten temat, sory za szczerosc :-/

123 napisał(a):
Na początku bóg stworzył

jak sie czepiasz innych to jak juz to Bog :-/

123 napisał(a):
Wielki wybuch czy coś

czy cus, hmm, moze sam najpierw poczytaj jak to bylo z tymi kwarkami itp:p

_________________
'-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-03, 23:19 
wichura napisał(a):
Na początku bóg stworzył

jak sie czepiasz innych to jak juz to Bog :-/

123 napisał/a:
Wielki wybuch czy coś

czy cus, hmm, moze sam najpierw poczytaj jak to bylo z tymi kwarkami itp:p


Super. Nareszcie udało się kogoś sprowokować.
Oczywiście, że masz rację - ale wszystko było zamierzone ( sorki ).

Myślę, że wiesz iż nie chodzi tylko o kwarki.

Apropo małych rzeczy. Czy wiecie , że Mojżesz zapisał w Prawie, iż chory na trąd ma zostać poddany kwarantannie? A przedmioty dotknięte plagą "Trądu " ( pewnie chodziło o szkodliwe pleśnie ) należało spalić , a domy wyburzyć ?

A L.Pasteur dopiero w XIX wieku bił głową w mur


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-04, 09:44 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-04-17, 16:27
Posty:763
Lokalizacja: z domu
123 napisał(a):
Myślę, że wiesz iż nie chodzi tylko o kwarki.

słuchałem o tym Wielkim Wybuchu kilka godzin na wykladzie z fizyki, potem mialem egazmin, wiec chyba wiem :-?

co do reszty, i co w zwiazku z tym?

_________________
'-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-05, 00:35 
wichura napisał(a):
słuchałem o tym Wielkim Wybuchu kilka godzin na wykladzie z fizyki, potem mialem egazmin, wiec chyba wiem :-?

co do reszty, i co w zwiazku z tym?


No jak to co w związku z tym? Nie powiedzieli wam , ze w ułamkach sekundy po wwielkim wybuchu, wszystko musiało się doskonale poukładać? Bo inaczej materia nie wyglądałaby tak jak teraz, atomy nie łaczyłyby się w czasteczki, nie zachodziłyby reakcje chemiczne miedzy atomami.
Nie powiedzieli wam, że cztery podstawowe siły : grawitacja, elektromagnetyzm, odziaływanie słabe i silne są dobrane względem siebie do 41 miejsca po przecinku ?


Nie wspomnieli, że gdyby na początku wszechświat rozszeżał by się o jedna bilionową wolniej to po pierwszm miliardzie lat zapadł by się spowrotem , a gdyby szybciej to do dzisiaj rozproszyłaby się cała materia we wszechświecie ?

Nie zacytowali wam wypowiedzi jednego z czołowych fizyków ( ateisty oczywiście ) , że na początku musiała nad tym czuwać " jakaś egzotyczna siła " ?

Nie powiedzieli wam , że - bez wnikaniaw szczegóły - po prostu nie mogłoby istnieć życie na ziemi , bo nioe mogłyby istnieć takie pierwiastki węgiel , tlen i żelazo, awoda straciłaby swe wyjątkowe właścowości ?

Dziwna uczelnia.

Ale wracając do tematu. Pisałem że Izajasz przepowiedział , iż Cyrus zdobedzie Babilon. Wspomniał tam również wtedy wyschnął wody Babilonu - właśnie takiej strategii użył Cyrus -wykiopał kanał którym puścił wody Eufratu, niezdobyty Babilon padł jednej nocy


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-05, 11:14 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-04-17, 16:27
Posty:763
Lokalizacja: z domu
z religii przeszles do fizyki, oceniania uczelni itp. ja tam proponuje zamknac temat, heheh

_________________
'-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-05, 20:21 
wichura napisał(a):
ja tam proponuje zamknac temat,


Pewnie, zamknąć, to jedyny słuszny wniosek.
Tylko wcześniej trąciłem o mikrobiologię, historię starożytną . To może wtedy lepiej było zamnknąć. A co uczelnie nie podlegają krytyce ? Świętsze od papieża ? Może ja lepiej wrócę do tematu.


Wiecie, że prorok Daniel ( z Biblii oczywiście ), żyjący wtedy gdy u władzy był Babilon, zapowiedział że następna będzie Medo Persja , a póżniej Grecja i że po śmierci pierwszego jej któla rozpadnie się na cztery ? I TAK BYŁO. Królestwo Aleksandra przejęło po zabójstwie jego syna, cztetrech generałów . Tylko ciekawe skąd DAniel o tym wiedział.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO