dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-02-28, 09:41 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-02-28, 09:05
Posty:95
nie wiem dlaczego nikt tego nie mówi, ale wyjaśnienia do biblii oraz stanoswisko koscioła katolickiego w tej mierze znajduje sie w Katechoźmie Kościoła Katolickiego


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-01, 21:55 
[quote="transfer"]nie wiem dlaczego nikt tego nie mówi, ale wyjaśnienia do biblii oraz stanoswisko koscioła katolickiego w tej mierze znajduje sie w Katechoźmie Kościoła Katolickiego[/quote]


Ano dlatego kolego, że kościólek palił za czytanie Biblii, a nawet za tłumaczenie jej na języki europejskie, a nawet za drukowanie jej.

Dziś więc mało kogo obchodzi co koścólek mysli o Słowie Bożym, myślę , że jak mało który pasuje tu fragment z listu do Tytusa 1 : 16 : " (16) Twierdzą, że znają Boga, uczynkami zaś temu przeczą, będąc ludźmi obrzydliwymi, zbuntowanymi i niezdolnymi do żadnego dobrego czynu.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-02, 10:42 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-02-28, 09:05
Posty:95
123 napisał(a):
Dziś więc mało kogo obchodzi co koścólek mysli o Słowie Bożym, myślę , że jak mało który pasuje tu fragment z listu do Tytusa 1 : 16 : " (16) Twierdzą, że znają Boga, uczynkami zaś temu przeczą, będąc ludźmi obrzydliwymi, zbuntowanymi i niezdolnymi do żadnego dobrego czynu.


Chyba zbyt płytko "zaorałes", mało kogo interesuje co "kosciólek" mysli o Słowie Bożym, ale mało kogo interesuje Słowo Boże.
Podany cytacik odnośni sie nie tylko do hierachów KK (ech żeby oni rozumieli co wyrabiają), ale do każdego z nas (mówiąc nas mysle tu głównie o sobie)

To porównanie Jana Pawła do Jezusa też mnie oburza - ale ludzie maja dziwna skłonność do klepania Pana Boga po ramieniu, że to niby swój chłop.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-05, 20:18 
[quote="transfer"]Podany cytacik odnośni sie nie tylko do hierachów KK (ech żeby oni rozumieli co wyrabiają), ale do każdego z nas (mówiąc nas mysle tu głównie o sobie) [/quote]

Oczywiście. Ale spróbuj coś takiego zacytować w ich kontekście. Toż to obraza boska.
Tak jak w Niemczech . Sciganie pedofilów w sutannach to atak na koścół ::))


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Biblia
PostNapisane: 2010-07-29, 11:10 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2010-07-28, 11:25
Posty:433
Lokalizacja: kielce
ema napisał(a):
Czy czytaliście kiedykolwiek biblię? Co sądzicie o naukach w niej zawartych - to dla was prawdziwa mądrość pochodząca od najwyższego czy zwykłe teksty napisane przez ludzi dla ludzi? Zwróciliście kiedyś uwagę na to, jak wiele sprzeczności znajduje się w naszym piśmie świętym? Kiedy dłużej się nad tym pozastanawiać to bardzo duża ilość podanych tam faktów wyklucza się na wzajem... Co o tym myślicie?

Biblie nie tylko czyta się, ale analizuje w wielu aspektach i szerokiej perspektywie, z pomocą najnowszych odkryć nauki i osiągnięć techniki. Czy możesz wskazać nieścisłości w Biblii ?

_________________
I poznacie prawdę,a prawda was wyswobodzi,bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką.
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Biblia
PostNapisane: 2010-08-26, 10:54 
Będziesz Biblię nieustannie czytał-powiedział do mnie dziadek.Będziesz ją kochał więcej niż rodziców.Więcej niż mnie,nigdy się z nią nie rozstaniesz.A gdy zestarzejesz się,dojdziesz do przekonania,że wszystkie książki,jakie przeczytałeś w życiu,są tylko nieudolnym komentarzem do tej Księgi(tak napisał nawrócony Żyd Roman Brandstaetter autor wielu ciekawych książek religijnych)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Biblia
PostNapisane: 2010-09-21, 17:38 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
Pięknie, ale myślę ,że bardziej chodzi o to co kto sam w tej sprawie przezył , niz kto co napisał, nawet jężeli ma tak sławne nazwisko

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO