dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Biblia
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-02-19, 21:20 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Czy czytaliście kiedykolwiek biblię? Co sądzicie o naukach w niej zawartych - to dla was prawdziwa mądrość pochodząca od najwyższego czy zwykłe teksty napisane przez ludzi dla ludzi? Zwróciliście kiedyś uwagę na to, jak wiele sprzeczności znajduje się w naszym piśmie świętym? Kiedy dłużej się nad tym pozastanawiać to bardzo duża ilość podanych tam faktów wyklucza się na wzajem... Co o tym myślicie?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-19, 21:53 
czytałam Biblie, nie mam wewnętrznej potrzeby analizowania czy fakty się wykluczają, czy w ogóle są możliwe gdyż biblię traktuje symbolicznie, alegorycznie, parenetycznie, uniwersalnie ;) dlatego jest dla mnie tak wartościowa. :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-19, 23:25 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Biblia... dużo rzeczy z niej jest na religi......... nie zagłębiam się w nnią tak żeby dostrzecz czy fakty sie wykluczają czy tez nie... dla mnie to nie jest mądrośc... dla mnie to litery napisane przez Apostołów etc. ale szanowac to szanuje... w koncu na niej opiera sie moja wiara

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-20, 08:53 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Hmm ja kiedyś czytałam biblie i pamiętam że doszłam do połowy starego testament, chyba na ksiedze psalmów skończyłam, ale potem jakoś przestałam czytać i nie powróciłam do tego. Nie zauważyłam tam żadnych sprzeczności chociaż starałam się czytać ją dokładnie, ema możesz podać jakiś przykład ? (ahh ta moja ciekawość) :->

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-20, 16:26 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Adam i Ewa (z tego co wiem) na początku mieli dwóch synów - Kaina i Abla. Jeśli bardziej się wczytamy wychodzi na to, że w tym czasie kiedy Kain zabił Abla na świecie były tylko 4 osoby - Kain, Abel, Adam i Ewa (reszta dzieci urodziła się dużo później). Zatem z kim Kain "tworzył" nowe pokolenie? Z matką? A czy biblia przypadkiem nie zakazuje związków kazirodczych?
Poza tym, nawet jeśli Kain miałby rodzeństwo to i tak żyłby w związku kazirodczym.
To samo Noe - zabrał na arkę tylko swoją rodzinę - z tego wynika że żyli ze sobą nawzajem...

Sprzeczności jest wiele - w jednej z ewangelii pada stwierdzenie, że wszystkie istoty są równe, aloe w opisie stworzenia świata Bóg mówi Adamowi, że został stworzony po to, żeby panować nad innymi stworzeniami. (nie zacytuję bo nie znam Biblii na pamięć - ale jeśli ktoś będzie chiał to znajdę odpowiednie fragmenty)

Kiedyś kiedy próbowaliśmy o tym wszystkim podyskutować na religii znaleźliśmy taki fakt, że chyba Abraham (nie pamiętam dokładne czy on, bo było to jakiś czas temu, ale chodziło o jednego z wielkich przywódców narodu wybranego, który uchodzi za przykład człowieka wierzącego którego powinniśmy naśladować) miał kochankę - było to jasno napisane. Dlaczego więc, człowiek który łamie boskie przykazania jest nam stawiany za wzór?

Mogłabym wymieniać jeszcze wiele - padają fragmenty gdzie Bóg powtarza żeby człowiek nie ma prawa patrzeć na Boga bo spotka go za to kara - a w innej księdze że lud go widział itp., (tu mogę nawet podać cytat:
"I rzekł Wiekuisty (do Mojżesza): Nie będziesz jednak mógł zobaczyć oblicza Mojego, gdyż nie może ujrzeć Mnie człowiek i pozostać żywym."
"I rozmawiał Wiekuisty z Mojżeszem twarze w twarz, jakoby rozmawiał kto z towarzyszem swoim; poczem wracał do obozu.."); a samych niezgodności w czasie między poszczególnymi księgami nawet nie warto wymieniać...

I nie chcę żeby mnie ktoś źle zrozumiał - ja nie szukam dowodu na to że Biblia jest kłamstwem - jestem katoliczką i nie mam zamiaru zaprzeczać mojej wierze.
Ciekawi mnie po prostu czy wy też zastanawiacie się nad sensem biblijnych opowieści.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-20, 17:59 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Hmm to co napisałaś na początku bardzo mnie zaciekawiło, nawet poszłam się mojej mamy zapytać (ona jest bardziej obeznana w tej sprawie ode mnie) i jeśli chodzi o te związki kazirodcze to Bóg na początku pozwolił na nie, bo nie było innego wyjścia żeby Ziemia została zapełniona przez ludzi.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-02, 15:45 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-30, 16:46
Posty:540
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
z tego co ja się orientuję to biblię się czyta fragmentami a nie jak powieść. z resztą jest ona napisana przez ludzi dla ludzi, jak wszystkie książki, książeczki etc.

_________________
po prostu, zwyczajnie, normalnie ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-13, 17:31 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-07, 00:36
Posty:930
Lokalizacja: nie pamiętam ;)
Ja uważam że Biblia to zbiór sprzeczności. W Boga nie wierze i mam bardzo "jasne" poglądy.
Denerwuje mnie to że ludzie znający Biblię na wylot oficjalnie tego nie widzą ale na różnych stronach, blogach itp. mówią co naprawdę sądzą...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-13, 17:38 
Czytałem troche nowy testament Bibli nie interpretuje dosłownie bo cóż tylko ludzie ją pisali a każdy ma prawo się pomylić. A cóż co do sprzeczności to sam czasem lubię męczyć nimi księdza... Ale wiem że nie można brać wszystkiego dosłownie, bo już dawno trzeba było by zmienić poglądy na wszystko


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-12-28, 21:05 
"(...)5. Kto jest autorem Pisma św.?
Pierwszorzędnym autorem Pisma św. jest Duch Święty, a drugorzędnym - ludzie przez Ducha Świętego natchnieni."
Ja tam wierze we wszystko, co jest tam napisane :-D A co do tych sprzeczności to zawsze można księdza zapytać ;-)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO