dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-10-16, 21:33 
CzcigodnyBuc napisał(a):
Nie jest to coś, czym warto się zajmować, przynajmniej w mojej opinii ;)


O, właśnie. Tak jest. Nawet chrześcijanie nie powinni się tym zajmować, bo prZecież nie ma zycia po śmierci. Życie jest przed śmiercią przecież - to logiczne.
Dla chrześcijan ( wybacz , że tylko o nich ) powinno być ważne ci stało się z ich Mistrzem. On nie poszedł do nieba pio śmirci tylkio po zmartwychwstaniu. Myślę , że po zmartwych wstaniu, życie jest możliwe, to chyba rozsądne.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-16, 21:52 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Z całym szacunkiem, ale bzdury pleciesz. W całej swojej karierze, nie widziałem ani jednego przypadku zmartwychwstania. Nie widział go nikt. Jedynym dowodem na to, że kiedykolwiek miało miejsce, są sprzeczne zeznania kilku osób, które żyły dwa tysiące lat temu, a w związku z czasem, który od tego okresu minął, zostały one zmienione przez różne grupy, którym na tym zależało. Ostatnio celują w tym jehowi. Zmartwychwstanie, nie jest możliwe z punktu widzenia nauki. Niestety, ale pewnych ograniczeń nie da się przeskoczyć. Dlatego też, niezależnie od tego, czy można żyć po zmartwychwstaniu, należy się zastanowić, jak to zmartwychwstanie ma mieć miejsce. Nagle nasze ciała zostaną cudownie odbudowane, za pomocą energią z kosmosu, a w przypadku osób, u których proces rozkładu posunął się na tyle daleko, że ich ciała nie istnieją, zostaną na nowo stworzone? Niestety, to nie film o Frankensteinie, gdzie za pomocą iskry można ożywić człowieka.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-16, 22:09 
CzcigodnyBuc napisał(a):
Z całym szacunkiem, ale bzdury pleciesz. W całej swojej karierze, nie widziałem ani jednego przypadku zmartwychwstania


Ja też w całym szacunkiem, ale nie pidsałem tu o twoich doswiadczeniach w twojej karierze, bo kogo to może tu to interesować. Do niedawna ludzie umierali na "śmieszne" choroby. Dziś mozna reanimować ludzi z zatzrymana akcja serca.
CzcigodnyBuc napisał(a):

Zmartwychwstanie, nie jest możliwe z punktu widzenia nauki. Niestety, ale pewnych ograniczeń nie da się przeskoczyć.


Nie tak dawno Nauka twierdzila , że atom jest ostatnią niepodzielną cz ąstką materii.
Twierdzenie , że coś jest niemożliwe z punktu widzenia nauki jest własnie pleceniem bzdur przez CIEBIE, bo ostatnio nauka właśnie zajmuje sie udowadnianiem rzeczy niemożliwych z punktu widzenia nauki .

No chyba , że nauka Bogiem jest


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-16, 22:18 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
123 napisał(a):
CzcigodnyBuc napisał(a):
Z całym szacunkiem, ale bzdury pleciesz. W całej swojej karierze, nie widziałem ani jednego przypadku zmartwychwstania


Ja też w całym szacunkiem, ale nie pidsałem tu o twoich doswiadczeniach w twojej karierze, bo kogo to może tu to interesować. Do niedawna ludzie umierali na "śmieszne" choroby. Dziś mozna reanimować ludzi z zatzrymana akcja serca.


Zatrzymanie akcji serca nie jest tożsame z samą śmiercią. Jest to tak zwana śmierć kliniczna. Śmiercią nieodwracalną, jest obumarcie pnia mózgu. A poznawanie poprzez doświadczenia, to jedna z wielu ścieżek zdobywania wiedzy. Empiryzm ;)

Cytuj:
CzcigodnyBuc napisał(a):
Zmartwychwstanie, nie jest możliwe z punktu widzenia nauki. Niestety, ale pewnych ograniczeń nie da się przeskoczyć.


Nie tak dawno Nauka twierdzila , że atom jest ostatnią niepodzielną cz ąstką materii.
Twierdzenie , że coś jest niemożliwe z punktu widzenia nauki jest własnie pleceniem bzdur przez CIEBIE, bo ostatnio nauka właśnie zajmuje sie udowadnianiem rzeczy niemożliwych z punktu widzenia nauki .

No chyba , że nauka Bogiem jest


Są pewne aksjomaty, które są niezmienne. Stałe i nie podlegają uchyleniu. Wśród nich wyróżniamy prawo powszechnego ciążenia, ruch obrotowy i obiegowy Ziemi, a także śmierć. Sama śmierć, z definicji jest ustaniem procesów życiowych. W konsekwencji do czego dochodzi do wielu procesów, znanych jako znamiona pewne śmierci. Brak tętna jest znamieniem niepewnym ;)

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-16, 22:59 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
CzcigodnyBuc napisał(a):
Zatrzymanie akcji serca nie jest tożsame z samą śmiercią.


Nie zamierzam z Tobą dyskutować o medycznych aspektach śmirci cho dziło mi os sposób argumentacji.
CzcigodnyBuc napisał(a):

Są pewne aksjomaty, które są niezmienne. Stałe i nie podlegają uchyleniu. Wśród nich wyróżniamy prawo powszechnego ciążenia, ruch obrotowy i obiegowy Ziemi,


Oj kolego, nie ma Takich aksjomatów. W najbardziej wypasionym dziele najbieglejszego wojujacego ateisty i naukowca zarazem na planecie Richarda Dawkinsa, w wielkim dziele za które zebrał fortunę ( bo to bestseller się okazał ) pt ; Bóg urojony; - udowodnił , że nie ma Stwórcy.

Wywód iopiera sie na tym, że nasz wszechswiat nie jest wcale poukładany, policzony, zaprojektowanyw końcu, bo nie musi taki być. Uzył wysublimowanego języka matematyki i fizyki kosmosu by zaproponować istnienie wielu wszeświatów równoległych , (tzw krajobraz ) i wielu innych wymiarów (tza teoria stun), by udowodnic, że NASZ wszechświat nie jest taki szczególny. W wielu innych mogą istnieć zupełnie inne prawa fizyki
MOże śmierć i zmartwychwstanie są tam możliwe ? Kto wie. ON TEGO NIE WIE

Znawcy - o dziwo naukowcy ( tak niektórzy, może ci z jajami ) tak skomentowali to co udowodnił : " Lepsza logika niż nic. Lepsze nic niż Bóg ".

Może nie pytaj mnie o wykształcenie , a sam je sobie uzupełnij ::))

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-16, 23:06 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
123 napisał(a):
CzcigodnyBuc napisał(a):
Są pewne aksjomaty, które są niezmienne. Stałe i nie podlegają uchyleniu. Wśród nich wyróżniamy prawo powszechnego ciążenia, ruch obrotowy i obiegowy Ziemi,

Oj kolego, nie ma Takich aksjomatów. W najbardziej wypasionym dziele najbieglejszego wojujacego ateisty i naukowca zarazem, na planecie Richarda Dawkinsa, w wielkim dziele za które zebrał fortunę ( bo to bestseller się okazał ) pt ; Bóg urojony; - udowodnił , że nie ma Stwórcy.

Wywód iopiera sie na tym, że nasz wszechswiat nie jest wcale poukładany, policzony, zaprojektowanyw końcu, bo nie musi taki być. Uzył wysublimowanego języka matematyki i fizyki kosmosu by zaproponować istnienie wielu wszeświatów równoległych , (tzw krajobraz ) i wielu innych wymiarów (tza teoria stun), by udowodnic, że NASZ wszechświat nie jest taki szczególny. W wielu innych mogą istnieć zupełnie inne prawa fizyki
MOże śmierć i zmartwychwstanie są tam możliwe ? Kto wie. ON TEGO NIE WIE


Z tego co wiem, to po śmierci nasze ciała zostają na tym wszechświecie. Przynajmniej nie widziałem żadnego lewitującego ciała ;]

Cytuj:
Znawcy - o dziwo naukowcy ( tak niektórzy, może ci z jajami ) tak skomentowali to co udowodnił : " Lepsza logika niż nic. Lepsze nic niż Bóg ".


Mało mnie to interesuje.

Cytuj:
Może nie pytaj mnie o wykształcenie , a sam je sobie uzupełnij ::))


Masz rację. Od dawna już myślę o habilitacji.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-16, 23:13 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
widzę¶, że nie nadążasz


[/quote]
CzcigodnyBuc napisał(a):
Mało mnie to interesuje.

Tak. To widać, słychać i czuć

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-29, 16:44 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-10-29, 16:33
Posty:11
Życie jest życiem, Bóg bogiem, a śmierć śmiercią. Co będzie po niej sie okaże ;) Widziałem filmy o różnych alternatywach biblii itp. I różne odczucia miałem. Tak czy inaczej katolikiem jestem i wierzę w Boga. ;)

_________________
www.guitar4u.boo.pl


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-30, 16:27 
A nie chciałbyś wiedzieć co będzie po niej,t.j. po śmierci?Jeśli wierzysz w Boga,to powinieneś tez byc ciekawy jaki ma "plan".
To prawda,że Biblia wywołuje wiele dyskusji i sporów,ale ciekawe,że jest jedyną księgą religijna,która ma tylu zwolenników i przeciwników.Przeciwników na tyle zajadłych ,że wielokrotnie próbowali ja zniszczyć,a jednak im się to nie udało.A może to Bóg zatroszczyl się oto by Jego Słowo przetrwało?
A propos autorstwa Biblii,to jakoś nikt nie wątpi,że jacyś starożytni autorzy są twórcami dzieł,które im się przypisuje,chociaż oryginalne rękopisy się nie zachowały....


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-01, 20:48 
Przekorna napisał(a):
.A może to Bóg zatroszczyl się oto by Jego Słowo przetrwało?


Pytanie ma sens, ale tu na na forum jest i inny problem. Jak zauważyłemto wielu ateistów w swych wypiowiedziach sugeruje , że w Biblii są zwykłe mity, sprzecznośći , a jeden mądrala oststnio napisał " Ośmielam się twierdzić, że dla nas wszystkich, lepiej by było, gdyby Bóg w ogóle nie istniał, niż gdyby miał być taki, jak go w Biblii odmalowano."
Jak napisałem co o nim myślę, to poqwiedział, że go obrażam i jestem chamem .

Z kolei wierzący mają więcej wątpliwości niż ateiści, trudno znależć rozsądnego dyskutanta


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO