dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-11-01, 21:41 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-04-17, 16:27
Posty:763
Lokalizacja: z domu
123 napisał(a):
Z kolei wierzący mają więcej wątpliwości niż ateiści, trudno znależć rozsądnego dyskutanta


najwięcej wątpliwości ma człowiek który zaczyna się zastanawiać na wiarą, dlaczego wierzy, czy w ogóle wierzy, przede wszystkim w co/kogo wierzy, i tutaj jest wiele dylematów, a to moralnych, a to racjonalnych, czy też poglądowych...

przynajmniej ja tam mam aktualnie :cry:

_________________
'-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-01, 22:00 
Wg. mnie wierzący mają więcej wątpliwości niż ateiści, bo dużo rzeczy z Biblii jest niezrozumiałych, wymagających wytłumaczenia. Dla przykładu: Bóg był zawsze i to jest dla nas niepojęte, u ludzi wszystko ma swój początek i koniec, można to zobrazować jako odcinek jakiejś prostej... Ateiści po prostu nie wierzą, więc nie mają dylematów. Kiedyś też miałem powątpiewania, ale modliłem się regularnie bo tego chciałem, chciałem wierzyć i ufam temu w co wierzę.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-02, 11:17 
W takim razie należałoby zastanowić się nad samym pojęciem wiary.Wg Biblii,a konkretnie listu do Hebrajczyków 11:1:"Wiara to nacechowane PEWNOŚCIĄ oczekiwanie rzeczy spodziewanych,oczywisty przejaw rzeczy realnych".A zatem wierzymy w coś czego nie możemy zobaczyć,ale jesteśmy pewni,że to istnieje na podstawie niezbitych dowodów.I tu,moim zdaniem chodzi właśnie o dowody,a raczej ich dostrzeganie i przyjęcie.Fakty zaś pozostają faktami,niezależnie czy w nie wierzymy czy nie.Dlatego też istnienie Boga,albo to czy jest On autorem Biblii wcale nie zależy od tego czy w to wierzymy.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-02, 22:33 
Przekorna napisał(a):
:"Wiara to nacechowane PEWNOŚCIĄ oczekiwanie rzeczy spodziewanych,oczywisty przejaw rzeczy realnych"


No pięknie ale kto tak uczy ludzi. Prezecież jak ktoś zadaje za dużo pytań, księdzu albo katechecie na przykład, to dziwnie na niego patrza albo pokazują ścianę pokażnych książek. Zresztą w dogmaty trzeba wierzyć a nie domagać się dowodów, tak przynajmniej oni tłumacza


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-03, 16:40 
Stąd właśnie wątpliwości u ludzi wierzących.Jeśli ktoś każe ci wierzyć w coś co nie ma żadnego poparcia, to już nie jest wiara ale łatwowierność.A przecież sama Biblia zachęca do dokładnego sprawdzania i poznania spraw duchowych(np. w Kolosan 1:9,10).


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-04, 11:42 
Cytuj:
Prezecież jak ktoś zadaje za dużo pytań, księdzu albo katechecie na przykład, to dziwnie na niego patrza albo pokazują ścianę pokażnych książek.


Hmm wg. mnie to zależy, na jakiego księdza trafisz. Powszechne przekonanie młodzieży jest takie, że ksiądz to klecha dla pieniędzy itd. Ja znam kilku księży, z którymi można naprawdę porozmawiać o wielu rzeczach, np. raz pytałem o duchy, demony, magię i nikt na mnie dziwnie nie patrzył, a rozmowa była ciekawa ;] (Sorry, troszkę offtop;P)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-04, 12:47 
Oczywiście,że wiele zależy od człowieka i wśród duchownych można spotkac osoby skłonne do rozmowy.Myślę,że 123 wspomniał o ogólnej tendencji i chyba miał rację.Dociekliwość wiernych w sprawach religii nie jest mile widziana.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-04, 21:13 
A moim zdaniem powinno być przeciwnie:) Chyba powinniśmy wiedzieć jak najwięcej rzeczy na temat tego, w co wierzymy, prawda? Ostatnio uświadomiłem sobie, że pomimo iż jestem wierzący to znam "kroplę w morzu" z tej wiary i teraz czuję się trochę dziwnie z tą myślą.
Czy nie jest to dziwne, że nie do końca wiemy w co wierzymy? ^^


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-06, 11:28 
No własnie jest(dziwne,w sensie).Bo jeśli wiara ma się wiązać z pewnością,to aby tą pewnośc uzyskać trzeba mieć wiedzę.Wiedza zaś,powinna powinna pochodzić ze źródła godnego zaufania.Stąd,jak sadzę,dyskusje na temat wiarygodności Biblii.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-27, 20:41 
Davis napisał(a):
Czy nie jest to dziwne, że nie do końca wiemy w co wierzymy? ^^


Oczywiście, że jest dziwne. Ale jest rada. Jak wiadomo nauczyciela poznaje się po uczniach. Może należy zmienic nauczycieli ?

Albo jak powiedział Mistrz " drzewo poznaje się po owocach ". Jeżeli cieszymy się, że jest paru księży co chcą rozmawiać a reszta trzepie kasę, jak napisałeś, to jest to dziwne.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO