dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Ból mięśni po treningu
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-12-28, 14:49 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-06-20, 23:56
Posty:205
Lokalizacja: Warszawa
Jak sobie radzicie z bólem mięśni po treningu? Czyli z tzw "zakwasami". Wiadomo rozciaganie przed, ale co zaraz po? Często zdarza się, że dajemy z siebie wszystko a potem cierpimy. Ja czasami nie mogę wstać z łózka :( Macie może jakieś swoje sposoby?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ból mięśni po treningu
PostNapisane: 2015-01-06, 17:58 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2014-10-12, 21:13
Posty:6
Przede wszystkim rozciąganie po treningu. Ja najcięższe zakwasy mam na drugi dzień po treningu, czyli dosyć dziwnie bo nie na następny dzień. Dlatego wykorzystuję ten pierwszy dzień po treningu na rozgrzanie mięśni i jeszcze mocniejsze rozciągnięcie. Powodzenia!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ból mięśni po treningu
PostNapisane: 2015-01-13, 14:44 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2015-01-13, 14:16
Posty:7
przed wszytskim regularny trening a zawsze po treningu ciepły prysznic :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ból mięśni po treningu
PostNapisane: 2015-01-13, 18:37 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Rozgrzewka - podstawa, wiadomo. Dodatkowo można zastosować jakieś smarowidło, które pomoże w rozgrzaniu mięśni. Doradziła mi to kiedyś trenerka i faktycznie się sprawdziło.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ból mięśni po treningu
PostNapisane: 2015-01-15, 00:20 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-06-20, 23:56
Posty:205
Lokalizacja: Warszawa
samba_mamba napisał(a):
Rozgrzewka - podstawa, wiadomo. Dodatkowo można zastosować jakieś smarowidło, które pomoże w rozgrzaniu mięśni. Doradziła mi to kiedyś trenerka i faktycznie się sprawdziło.


Rozgrzewka podstawa oraz rozciaganie po. Ale mi zdarza się mieć takie bóle mięśni, że dwa czy trzy dni po treningu nawet nie nie myślę o ruszaniu się, bo jak siadam to mi się płakać chce :P może robię coś zle, albo zwyczajnie za dużo chce za jednym razem.

A o jakim mówisz konkretnie? Może do momentu jak się nie nauczę, że małymi kroczkami to będę się wspomagać w bólu :D

I musze pomyśleć o tym ciepłym prysznicu. Sama przyjemność :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ból mięśni po treningu
PostNapisane: 2015-01-20, 00:21 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-27, 23:47
Posty:30
na zakwasty to największe hardcory jedzą proszek do pieczenia. :P

Ale nie polecam. Przed treningiem polecam solidną i dokładną rozgrzewkę. Do tego nawadnianie się jeśli trening trwa więcej niż godzinę. Do tego możesz wspomóc rozgrzewką tak jak robią to zawodowcy żelem Dip Hot. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ból mięśni po treningu
PostNapisane: 2015-01-20, 16:31 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-12-18, 21:35
Posty:117
Zauważyłam ten wątek i chętnie przyłącze się do rozmowy, tym bardziej że właśnie mam podobny problem. Ćwiczę od niedawna co prawda na razie 2x w tygodniu bo czas nie pozwala mi na więcej, ale te zakwasy to moja zmora, później ledwo chodzę .:-( A co to jest ten Dip Hot, możesz powiedzieć o tym coś więcej ? Gdzie go się kupuje w takich sklepach dla sportowców ?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ból mięśni po treningu
PostNapisane: 2015-01-20, 21:58 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-06-20, 23:56
Posty:205
Lokalizacja: Warszawa
barczasty napisał(a):
na zakwasty to największe hardcory jedzą proszek do pieczenia. :P

Ale nie polecam. Przed treningiem polecam solidną i dokładną rozgrzewkę. Do tego nawadnianie się jeśli trening trwa więcej niż godzinę. Do tego możesz wspomóc rozgrzewką tak jak robią to zawodowcy żelem Dip Hot. :)



Hahahaha umarłam :D nie wiem skąd biora inspirację.
Ale wole jednak żel, a czy kupie go bez recepty? I w sumie mam pytanie co ma w składzie przeciwbólowego? Na niektóre rzeczy jestem uczulona :)
O wodzie zawsze pamiętam, ale może jest jej za mało ;/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ból mięśni po treningu
PostNapisane: 2015-02-06, 15:49 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-27, 23:47
Posty:30
BlueberryDream napisał(a):
barczasty napisał(a):
na zakwasty to największe hardcory jedzą proszek do pieczenia. :P

Ale nie polecam. Przed treningiem polecam solidną i dokładną rozgrzewkę. Do tego nawadnianie się jeśli trening trwa więcej niż godzinę. Do tego możesz wspomóc rozgrzewką tak jak robią to zawodowcy żelem Dip Hot. :)



Hahahaha umarłam :D nie wiem skąd biora inspirację.
Ale wole jednak żel, a czy kupie go bez recepty? I w sumie mam pytanie co ma w składzie przeciwbólowego? Na niektóre rzeczy jestem uczulona :)
O wodzie zawsze pamiętam, ale może jest jej za mało ;/


było niedawno w telewizji, ze gościu właśnie z neta wyczytał o tym i miał potem poważne problemy ze zdrowiem. Więc radzę jednak stosować normalne i bezpieczne metody.

Krem Dip Hot oczywiście jest bez recepty. Możesz go kupić chyba w każdej aptece. Kosztuje grosze, około 8-10zł.


Ostatnio edytowano 2015-02-11, 15:45 przez barczasty, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Ból mięśni po treningu
PostNapisane: 2015-02-08, 18:37 
Adept
Offline

Dołączył(a):2014-12-22, 15:39
Posty:25
Na bóle mięśni po treningu spróbuj te rolki http://www.blackroll.com.pl/ - one nadają się do różnych skurczy, rozluźniania, rozmasowywania itp. Zawsze po treningach crosfitowych ludzie po tym się "wozili" na mojej silowni, a ja sama tez raz próbowałam i całkiem przyjemne uczucie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO