dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Rasizm + nietolerancja
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-06-26, 20:06 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Jak to jest z Wami, są osoby/grupy społeczne/narodowości/subkultury które wzbudzają waszą niechęć ? A może jakieś przejawy agresji ?
Ja mam taką jedną grupę - cyganów, ale nie lubię ich dlatego że są cyganami tylko dlatego że prowadzą taki styl życia jaki prowadzą - kradną, chleją na okrągło, leją się z każdym a dzieci nie posyłają do szkoły. U mnie w klatce tacy mieszkają (nawet nie wiem jakim cudem dostali mieszkanie w bloku!) ale generalnie nie wesoło mi patrzć na tych ludzi, i właśnie zastanwiam się czy w moim przypadku to już nietolerancja czy po prostu zwykła uzasadniona niechęć na którą sobie zasłużyli ?
Temat nie jest tylko o cyganach więc piszcie o wszystkich grupach ;)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Rasizm + nietolerancja
PostNapisane: 2007-06-26, 20:11 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Natty napisał(a):
Jak to jest z Wami, są osoby/grupy społeczne/narodowości/subkultury które wzbudzają waszą niechęć ? A może jakieś przejawy agresji ?

Jeśli chodzi o narodowości to chyba Żydzi... Sama nie wiem czemu, po prostu nie przepadam za nimi. A subkultury - skini, nie odpowiada mi ich 'filozofia' Polski dla Polaków, dla mnie wyznają zwykły rasizm :/

Natty napisał(a):
i właśnie zastanwiam się czy w moim przypadku to już nietolerancja czy po prostu zwykła uzasadniona niechęć na którą sobie zasłużyli ?

Jak dla mnie nie - masz prawo kogoś nie lubić, jeśli na codzień nie masz z byt dobrych przykładów


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-26, 20:12 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
No tak się składa że mam podobne do Twojego uprzedzenia - też Cyganów/Romów nie lubi. Oprócz tego co napisałaś - sępią kasę na ulicy (tu czytaj - żebrzą), a potem żyją jak królowie, rozbijają się autami. A spróbuj takiej babce wróżącej czy dzieciakowi coś powiedzieć - zaraz jakiś kark zza rogu wyskoczy...

Ja osobiście do żadnych innych grup/subkultur/narodowości nic nie mam, miałem okazję przemieszkać parę miesięcy w UK - tam to pełen mix różnych ludzi, na szczęście do żadnych się urazów nie nabawiłem ;-)

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-26, 20:15 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
zysio napisał(a):
Oprócz tego co napisałaś - sępią kasę na ulicy (tu czytaj - żebrzą), a potem żyją jak królowie, rozbijają się autami. A spróbuj takiej babce wróżącej czy dzieciakowi coś powiedzieć - zaraz jakiś kark zza rogu wyskoczy...


O właśnie u mnie też sępią, ale nie Cyganie tylko Rumuni :/ Np. podchodzi dziewczynka w wieku gdzieś 6-7 lat do samochodu i krzyczy 'daj' a jak nie dasz to w najlepszym wypadku opluwa Ci szybę :/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-26, 20:25 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
ema napisał(a):
Jeśli chodzi o narodowości to chyba Żydzi... Sama nie wiem czemu, po prostu nie przepadam za nimi.

aleś mnie tu zaskoczyła ... Hmm nie mam zbytnio do czynienia z tą narodowością ale chyba nic im nie mogę zarzucić.
A jeszcze jeden naród mnie wkurza - Polacy!

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-26, 20:30 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Natty napisał(a):
ema napisał(a):
Jeśli chodzi o narodowości to chyba Żydzi... Sama nie wiem czemu, po prostu nie przepadam za nimi.

aleś mnie tu zaskoczyła ... Hmm nie mam zbytnio do czynienia z tą narodowością ale chyba nic im nie mogę zarzucić.
A jeszcze jeden naród mnie wkurza - Polacy!


Ja sama nie wiem czemu tak mam, ale nic na to nie poradzę, po prostu nie czuję do nich sympatii.
Polacy to najbardziej wkurzający naród, ale nie wypada go krytykować ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-27, 08:21 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Tolerancja? Nie ma tolerancji w naszym kraju.. Każdy czegoś nietoleruje... Powiedzmy sobie szczerze.. Jeśli chodzi o narodowość nie lubię Niemców.. jednakże tolerowałam ich przez długi czas ze względu na pracę. Nie mam nic do skinów, punków, żydów, cyganów... Każdy żyje jak chce. Jedni nie tolerują mnie, inni tak.. Tak samo jest ze mną. Jeden Rom będzie uczciwym człowiekiem inny będzie zwykłym złodziejem. Uogólniając wszelakie szczególnie mniejszości narodowe nie pokazujemy po sobie dobrych cech.
ema napisał(a):
Polacy to najbardziej wkurzający naród, ale nie wypada go krytykować ;)

Dlaczego nie wypada? Bo jesteś Polką? To w takim razie pytanie? Nie krytykujesz naszych polityków? W końcu to też Polacy.. Swoich koleżanek które wg Ciebie nie postępują właściwie???


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-27, 08:49 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
mery_blue napisał(a):
ema napisał(a):
Polacy to najbardziej wkurzający naród, ale nie wypada go krytykować ;)

Dlaczego nie wypada? Bo jesteś Polką? To w takim razie pytanie? Nie krytykujesz naszych polityków? W końcu to też Polacy.. Swoich koleżanek które wg Ciebie nie postępują właściwie???


Polityków krytykuję jako oddzielną grupę, do której ja się nie zaliczam. To samo z moimi znajomymi - wytykanie ich wad jest jednoznaczne z tym, że ja tak nie postępuję. Kiedy krytykuję Polaków jako naród to krytykuję również siebie, bo chcąc nie chcąc jestem Polką i niektóre przywary naszego społeczeństwa dotyczą także mnie, chociaż mogę sobie nawet nie zdawać z tego sprawy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-27, 10:02 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
mery_blue napisał(a):
Jeden Rom będzie uczciwym człowiekiem inny będzie zwykłym złodziejem.

Pisząc rom masz na myśli cygana ? Znasz/widziałaś kiedyś uczciwego który chociażby idzie spokojnie ulicą (sam bez koleżków) i zachowuje się jak normalny człowiek ? Bo ja nawet tego nie widziałam.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-27, 10:14 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-21, 20:18
Posty:678
Lokalizacja: z wczorajszej gazety
a jesli chodzi o mnie to nie lubie cyganow i rumunow bo to oszusci,zlodzieje,naciagacze,nieroby - to tyle

_________________
Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności,
być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury,zaufanie i radosną rezygnację.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO