dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-01, 13:37 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
oj tam, każdy ma prawo nietolerować tego co mu nie odpowiada, ale jako, że każdy ma też prawo do życia i wolności to murzyni, lesbijki, geje, żydzi mają prawo żyć, tu gdzie chcą. :) ach, pod wolnością mam też na myśli np. nietykalność osobistą - dlatego do samych rasistów nic nie mam, ich poglądy, ich sprawa, ale do osob którzy biją lub choćby prześladują słownie murzynów itp itd moim zdaniem wieje prostactwem i szczerze gardzę czymś takim.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-01, 19:30 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2007-07-17, 00:50
Posty:163
ema napisał(a):
Dihman, rasizm nie polega na wybijaniu szyb w domach murzynów, to są zachowania skrajnie rasistowskie. Wystarczy, że uważasz inne rasy za ludzi gorszych i już jesteś cholernym rasistą!

Czy ktoś tu czyta to co ja piszę? Nie piszę o tym, czy jestem rasistą, czy nie. nie napisałem nigdzie czy uważam Murzyna za gorszego ode mnie, czy nie. Ciągle piszę o problemie rasizmu. Proszę, gdzie mamy problem rasizmu? Problem taki mają Francuzi, bo tam dochodzi do konfliktów na dużą skalę, gdzie w Polsce są konflikty rasistowskie o zasięgu ogólnokrajowym?

Prędzej mamy w Polsce problem homoseksualny, niż rasistowski. Choć może nie będę pisał tu o homoseksualistach, bo znowu Natty uzna, że to to samo.

Czytajcie ze zrozumieniem rozmówcę, a będzie się wszystkim żyło łatwiej 8-)

_________________
ema jest najgorszym administratorem jakiego spotkałem w sieci.
Stronnicza i nerwowa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-01, 20:59 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Dishman napisał(a):
Czytajcie ze zrozumieniem rozmówcę, a będzie się wszystkim żyło łatwiej 8-)


Miło by było gdybyś Ty najpierw zasosował się do tych swoich 'złotych rad'. Bo widzę, że nie jesteś w stanie przyjąć do świadomości tego co my próbujemy Ci powiedzieć: Mylisz podstawowe znaczenie słowa RASIZM - to każdy, nawet najmniejszy przejaw dyskryminacji pod względem rasy,albo koloru skóry, to że w Polsce codziennie prasa nie donosi o morderstwach na tle rasowym nie znaczy, że takie zachowaniu W OGÓLE nie istnieją!
Żyjemy w państwie, w którym jedna z główniejszych partii 'wyhodowała' sobie bojówkę >anty_wszystko_co_niepolskie< - jak możesz twierdzić, że problem rasizmu nas nie dotyczy?! Człowieku przejrzyj na oczy!

Twierdzisz, że nie napisałeś nigdzie, "że uważasz Murzynów za gorszych", więc nie mamy prawa nazywać Cię rasistą. Wybacz, ale nie musisz mi pisać "czarny to świnia", żebym wyrobiła sobie o tobie takie zdanie - wystarczy poczytać sobie Twoje posty. I uprzedzę Twoje kolejne pytanie: po czym dokładnie to wnioskuję? Po sławach 'czarny' 'Murzyn" - nie wiem, czy wiesz o tym, że gdybyś zwrócił się do jednego z nich w ten sposób w najlepszym wypadku zniesmaczyłbyś towarzystwo, a w najgorszym dostałbyś w twarz :roll:
Po za tym po twoim uporze w przekonywaniu nas, że nie ma rasizmu w Polsce myślę, że po prostu nie jesteś w stanie go dostrzec... A to zaś oznacza, że albo już nim jesteś albo jesteś na najlepszej drodze do stania się rasistą.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-01, 21:13 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2007-07-17, 00:50
Posty:163
A Ty dalej swoje. Proszę zatem o ogólnopolskie przejawy rasizmu w naszym kraju. Jeżeli możemy powiedzieć, że Polska ma problem z rasizmem (np. większy niż Europa Zachodnia) to podaj przykłady na to. Konkretnie. Chce zobaczyć, że aktywnie "strajkujemy przeciw czarnym.
ema napisał(a):
Po za tym po twoim uporze w przekonywaniu nas, że nie ma rasizmu w Polsce myślę, że po prostu nie jesteś w stanie go dostrzec... A to zaś oznacza, że albo już nim jesteś albo jesteś na najlepszej drodze do stania się rasistą.

Jeżeli nie jestem w stanie dostrzec rasizmu u innych, to zanczy, że będę rasistą? Jeżeli nie jestem w stanie dostrzec morderstwa to znaczy, że będę mordercą? Fajnie.
ema napisał(a):
uprzedzę Twoje kolejne pytanie: po czym dokładnie to wnioskuję? Po sławach 'czarny' 'Murzyn" - nie wiem, czy wiesz o tym, że gdybyś zwrócił się do jednego z nich w ten sposób w najlepszym wypadku zniesmaczyłbyś towarzystwo, a w najgorszym dostałbyś w twarz

A co jest złego w Murzynie? Co jest złego w okresleniu "czarny"? Ja jestem biały i co? To jak mam o nich mówić? W dyskusji gdy co chwila uzywa się tego zwrotu po pierwsze warto stosować zamienniki, aby wypowiedź jakoś wyglądała, a po drugie pisanie "czarnoskóry" jest dłuższe. Czarny to skrócona nazwa.
ema napisał(a):
Żyjemy w państwie, w którym jedna z główniejszych partii 'wyhodowała' sobie bojówkę >anty_wszystko_co_niepolskie< - jak możesz twierdzić, że problem rasizmu nas nie dotyczy?!

Lewica też ma swoich młodych ludzi. Każde ugrupowanie. Nie popieram MW, ale też nie widzę, żeby była ona bardzo liczna.
ema napisał(a):
Mylisz podstawowe znaczenie słowa RASIZM - to każdy, nawet najmniejszy przejaw dyskryminacji pod względem rasy,albo koloru skóry, to że w Polsce codziennie prasa nie donosi o morderstwach na tle rasowym nie znaczy, że takie zachowaniu W OGÓLE nie istnieją!

Czyli są kamuflowane, albo prasa się tym nie interesuje tak?

Myślę, że Polacy nie są większymi lub mniejszymi rasistami niż Europejczycy. Myślę też, że nie ma u nas problemu rasizmu z jakim zmaga się np. Francja. U nich to jest poważny problem. U nas nie. Ktoś może mówić, że nie znosi czarnych. Z tym, że tak faktycznie ich nie spotyka, gdyby spotkał, być może zmieniłbym zdanie. Póki co ilość czarnoskórych osób w Polsce jest znikoma i są oni niemal nieobecni w małych miastach.

_________________
ema jest najgorszym administratorem jakiego spotkałem w sieci.
Stronnicza i nerwowa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-01, 21:41 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Dishman napisał(a):
A Ty dalej swoje. Proszę zatem o ogólnopolskie przejawy rasizmu w naszym kraju. Jeżeli możemy powiedzieć, że Polska ma problem z rasizmem (np. większy niż Europa Zachodnia) to podaj przykłady na to. Konkretnie. Chce zobaczyć, że aktywnie "strajkujemy przeciw czarnym.

Widzę, że jednak się nie zrozumiemy - bo od kilku postów próbuję Ci wytłumaczyć, że brak palenia obcokrajowców na stosach nie oznacza, że rasizm nie istnieje. Liczy się to co myślą o nich ludzie, a prawda jest taka, że szczególnie na wsiach są oni traktowani jak śmiecie.
Cytuj:
Jeżeli nie jestem w stanie dostrzec rasizmu u innych, to zanczy, że będę rasistą? Jeżeli nie jestem w stanie dostrzec morderstwa to znaczy, że będę mordercą? Fajnie.

W dużym uproszczeniu - tak. Jeżeli ktoś idzie i na Twoich oczach morduje człowieka, a Ty nie zauważasz tego, nie myślisz, że to co zrobił jest złe, to prędzej czy później będziesz chciał robić to samo - bo czemu nie? Przecież nie ma w tym nic złego, a to taka fajna zabawa :-? Czaisz o co mi chodzi?
Cytuj:
A co jest złego w Murzynie? Co jest złego w okresleniu "czarny"? Ja jestem biały i co? To jak mam o nich mówić? W dyskusji gdy co chwila uzywa się tego zwrotu po pierwsze warto stosować zamienniki, aby wypowiedź jakoś wyglądała, a po drugie pisanie "czarnoskóry" jest dłuższe. Czarny to skrócona nazwa.

Nie ja to wymyśliłam, więc nie do mnie takie pytania. Po prostu osobom czarnoskróym określenia 'czarny' 'czarnuch' 'murzyn' kojarzą się z czasem kiedy byli traktowani jak niewolnicy i tania siła robocza.

Cytuj:
Lewica też ma swoich młodych ludzi. Każde ugrupowanie. Nie popieram MW, ale też nie widzę, żeby była ona bardzo liczna.

Nie chodzi o ilość - chodzi o sam fakt istnienia takiej grupy pod 'okiem' rządzących.

Cytuj:
Myślę, że Polacy nie są większymi lub mniejszymi rasistami niż Europejczycy. Myślę też, że nie ma u nas problemu rasizmu z jakim zmaga się np. Francja. U nich to jest poważny problem. U nas nie. Ktoś może mówić, że nie znosi czarnych. Z tym, że tak faktycznie ich nie spotyka, gdyby spotkał, być może zmieniłbym zdanie. Póki co ilość czarnoskórych osób w Polsce jest znikoma i są oni niemal nieobecni w małych miastach.


Nie ma większych i mnijeszych rasistów - przynajmniej według mnie. Po prostu są rasiści, którzy hamują swoją nienawiść do osób innych ras i poprzestają na niewpuszczaniu ich do domu, są rasiści którzy idą i piszą na murach 'Polska dla Polaków', a są rasiści którzy idą i mordują czarnoskórgo, bo nie podoba się im, że oddycha tym samym powietrzem co oni.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-02, 12:18 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
ema napisał(a):
Cytat:
A co jest złego w Murzynie? Co jest złego w okresleniu "czarny"? Ja jestem biały i co? To jak mam o nich mówić? W dyskusji gdy co chwila uzywa się tego zwrotu po pierwsze warto stosować zamienniki, aby wypowiedź jakoś wyglądała, a po drugie pisanie "czarnoskóry" jest dłuższe. Czarny to skrócona nazwa.

Nie ja to wymyśliłam, więc nie do mnie takie pytania. Po prostu osobom czarnoskróym określenia 'czarny' 'czarnuch' 'murzyn' kojarzą się z czasem kiedy byli traktowani jak niewolnicy i tania siła robocza.


ema prawda, określenie murzyn jest obraźliwe.
Dlaczego ja nie mówię albo nawet nie piszę 'joooł ema, co tam słychać białasie?' Bo to już jest jakiś podział, niewłaściwy podział.


Dishman w stosunku Twoich wcześniejszych wypowiedzi odnośnie moich postów: ja nie mylę pojęć rasizm, homofobia, megalomania, antysemityzm itd itp.
uważam że jesteś reprezentantem każdego z nich. A dalsza dyskusje z Tobą uważam za bezcelową bo jesteś hermetycznie zamknięty w swoich poglądach, nie chcesz/nie umiesz otworzyć się na to że każdy człowiek jest równy bez względu na wygląd/orientacje/wyznanie - Twoja sprawa, chyba nic Ci nie pomoże i do końca życia będziesz tak ograniczony.
(nie traktuj tego jak obelgę, to moje przemyślenie po prostu)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-02, 12:25 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Cytuj:
nie chcesz/nie umiesz otworzyć się na to że każdy człowiek jest równy bez względu na wygląd/orientacje/wyznanie

a w poście o homoseksualiźmie to tylko po Bożemu, a że Bóg mówi, że wszyscy jesteśmy równi to już ciężko pojąć.

może nie ma takiego problemu na skalę ogólnopolską, ale byłam świadkiem, jadąc do centrum jak 3 dresów za oknem biło murzyna, podeszli od tyłu, zeszli w alejkę koło Jana Pawła i ...
czy choćby to nie jest powodem by mówić o problemie?
Morderstwa też nie są problemem na skalę ogólnokrajową, a mówić o nich trzeba.
Przykładów można podawać wiele. To, że problem jest 'mały' to nie znaczy, że go nie ma.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-02, 12:34 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
dream* napisał(a):
może nie ma takiego problemu na skalę ogólnopolską, ale byłam świadkiem, jadąc do centrum jak 3 dresów za oknem biło murzyna, podeszli od tyłu, zeszli w alejkę koło Jana Pawła i ...
czy choćby to nie jest powodem by mówić o problemie?

jak czytam coś takiego to wzbiera we mnie taka agresja :evil: :evil: :evil: :evil: a jednocześnie smutek ;]

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-02, 12:35 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
no, ale jakaś pani trzeźwo zareagowała i wezwała policję. :) sama bym to zrobiła ale nie miałam telefonu ;|

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-02, 12:39 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
szkoda że jestem kobietą bo dałabym kopa któremuś z tych dresów ;) a tak nie pasuje mi chodzić z siniakami na twarzy :)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO