dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-02, 12:39 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Natty napisał(a):
szkoda że jestem kobietą bo dałabym kopa któremuś z tych dresów ;) a tak nie pasuje mi chodzić z siniakami na twarzy :)


Dlatego jestem za chodzeniem w glanach nawet w lato :P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-03, 20:33 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
A żeby było śmiesznie to właśnie rozmawiam z pewnym chłopakiem z Nigerii który studiuje w Polsce (mieszka w Warsaw city) i stwierdził że bardzo lubi polaków, że jesteśmy mili i w ogóle. Póki co nie będę wyprowadzać go z błędu :))

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-03, 22:31 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Natty napisał(a):
A żeby było śmiesznie to właśnie rozmawiam z pewnym chłopakiem z Nigerii który studiuje w Polsce (mieszka w Warsaw city) i stwierdził że bardzo lubi polaków, że jesteśmy mili i w ogóle. Póki co nie będę wyprowadzać go z błędu :))


u mnie na osiedlu mieszka okolo 12 takich, też są mili, kulturalni, uczciwi i potrafia sie zachowac lepiej niz polacy ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-03, 22:41 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2007-07-17, 00:50
Posty:163
ema napisał(a):
Widzę, że jednak się nie zrozumiemy - bo od kilku postów próbuję Ci wytłumaczyć, że brak palenia obcokrajowców na stosach nie oznacza, że rasizm nie istnieje. Liczy się to co myślą o nich ludzie, a prawda jest taka, że szczególnie na wsiach są oni traktowani jak śmiecie.

A ja mówię o problemie rasizmu. Problem jest wtedy i jest duży jeżeli dochodzi do zamieszek, protestów, musi interweniować państwo zapewniając czarnym pracę, bezpieczeństwo, itd.
Jeszcze raz napiszę - w Polsce nie ma problemu rasizmu na skalę ogólnokrajową. Ze zwykłego, prozaicznego powodu - nie ma u nas czarnoskórychw dużych ilościach.

Rasizm może i jest, aczkolwiek też nie wyolbrzymiałbym tego zjawiska.
ema napisał(a):
W dużym uproszczeniu - tak. Jeżeli ktoś idzie i na Twoich oczach morduje człowieka, a Ty nie zauważasz tego, nie myślisz, że to co zrobił jest złe, to prędzej czy później będziesz chciał robić to samo - bo czemu nie? Przecież nie ma w tym nic złego, a to taka fajna zabawa :-? Czaisz o co mi chodzi?

Sorry, ale to kompletna głupota. Robisz z kogoś mordercę, albo złodzieja bo ktoś widział jak komuś kradną samochód. Ta... to jak widziałem odstrzał wilków, to pewnie gnębię zwierzęta osobiście, prawda?

ema napisał(a):
Nie ja to wymyśliłam, więc nie do mnie takie pytania. Po prostu osobom czarnoskróym określenia 'czarny' 'czarnuch' 'murzyn' kojarzą się z czasem kiedy byli traktowani jak niewolnicy i tania siła robocza.

Czarnuch ma wydźwięk z pewnością negatywny. Czarny w moim odczuciu już nie. Są po prostu rasy ludzi - biali, żółci, czarni. Ja w tym nie widzę nic złego i jak jakiś czarnoskóry zechce mnie określać mianem biały to nie mam nic do tego, bo nic na to nie poradze, że jestem biały 8-)
ema napisał(a):
Nie ma większych i mnijeszych rasistów - przynajmniej według mnie. Po prostu są rasiści, którzy hamują swoją nienawiść do osób innych ras i poprzestają na niewpuszczaniu ich do domu, są rasiści którzy idą i piszą na murach 'Polska dla Polaków', a są rasiści którzy idą i mordują czarnoskórgo, bo nie podoba się im, że oddycha tym samym powietrzem co oni.

Czyli są wieksi i mniejsi rasiści.
Natty napisał(a):
Dishman w stosunku Twoich wcześniejszych wypowiedzi odnośnie moich postów: ja nie mylę pojęć rasizm, homofobia, megalomania, antysemityzm itd itp.

Owszem mylisz. Jeżeli piszesz, że wchodzę bardziej w "rasistowskie gówno" opierając się na postach o homoseksualizmie, to znaczy, że nie rozróżniasz dwóch podstawowych terminów.
Natty napisał(a):
A dalsza dyskusje z Tobą uważam za bezcelową bo jesteś hermetycznie zamknięty w swoich poglądach, nie chcesz/nie umiesz otworzyć się na to że każdy człowiek jest równy bez względu na wygląd/orientacje/wyznanie - Twoja sprawa, chyba nic Ci nie pomoże i do końca życia będziesz tak ograniczony.

Dzięki za uzasadnienie. Jak nie mozna z kimś polemizować, bo się nie ma argumentów, to wystarczy napisać, że nie będę dyskutować, bo nie i że jesteś ograniczony. Spoko. Ja może i jestem ograniczony, ale przynajmniej nie zniżam się do poziomu obrażania innych userów.

Uważasz, że jestem rasistą choć nie wypowiedziałem się jaki mam stosunek do czarnoskórych. Dobre. Nigdzie nie powiedziałem, że są gorsi "ograniczeni", itd. Ale Ty wiesz lepiej. Może być i tak.

_________________
ema jest najgorszym administratorem jakiego spotkałem w sieci.
Stronnicza i nerwowa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-04, 09:02 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Dishman napisał(a):
A ja mówię o problemie rasizmu. Problem jest wtedy i jest duży jeżeli dochodzi do zamieszek, protestów, musi interweniować państwo zapewniając czarnym pracę, bezpieczeństwo, itd.
Jeszcze raz napiszę - w Polsce nie ma problemu rasizmu na skalę ogólnokrajową. Ze zwykłego, prozaicznego powodu - nie ma u nas czarnoskórychw dużych ilościach.

Dobra, widzę że nie idzie Ci rozumienie tego co inni chcą Ci powiedzieć. Napiszę Ci to na przykładzie: po co państwo inwestuje grube pieniądze w akcję pomagania nie pełnosprawnym (spoty w tv, dopłaty dla pracodawców itp.) skoro nikt w Polsce nie robi parad antyniepełnosprawnych, nie pali im domów i nie zabija ich na ulicach?

Cytuj:
Rasizm może i jest, aczkolwiek też nie wyolbrzymiałbym tego zjawiska.

I właśnie dzięki takiemu podejściu rasizm się rozwija. Jeżeli w tym momencie go zignorujesz, to dojdzie do tego, że Polacy będą palić na stosach ludzi innych ras :roll:

Cytuj:
Sorry, ale to kompletna głupota. Robisz z kogoś mordercę, albo złodzieja bo ktoś widział jak komuś kradną samochód. Ta... to jak widziałem odstrzał wilków, to pewnie gnębię zwierzęta osobiście, prawda?

Jeżeli widziałeś i nie czułeś wewnętrznie żadnego sprzeciwu, to znaczy, że nie masz współczucia dla zwierząt. To nie znaczy, że musisz od razy dręczyć zwierzęta, ale bardzo możliwe, że to zrobisz, bo czemu nie?

Cytuj:
Czarnuch ma wydźwięk z pewnością negatywny. Czarny w moim odczuciu już nie. Są po prostu rasy ludzi - biali, żółci, czarni. Ja w tym nie widzę nic złego i jak jakiś czarnoskóry zechce mnie określać mianem biały to nie mam nic do tego, bo nic na to nie poradze, że jestem biały 8-)

Skoro Ci to odpowiada to się tak określaj - ich takie nazwy obrażają i mają prawo wymagać od Ciebie, żebyś się tak do nich nie zwracał. Między białymi i 'czarnymi' jest mała różnica - 'czarni' byli bici, a 'biali' byli do bicia, więc nie masz powodów do obrażania się za określenie biały, a oni mają...

Cytuj:
Czyli są wieksi i mniejsi rasiści.

Rasizm to rasizm, i dla mnie każdy rasista jest śmieciem, więc nie zgodzę się z tym, że można być mniej lub bardziej rasistą.

Cytuj:
Owszem mylisz. Jeżeli piszesz, że wchodzę bardziej w "rasistowskie gówno" opierając się na postach o homoseksualizmie, to znaczy, że nie rozróżniasz dwóch podstawowych terminów.

Natty napisała to po ogóle, a nie po jednym konkretnym poście o homoseksualizmie. A niestety z podejścia do ludzi jakie prezentujesz jasno widać że masz rasistyczne zaciągi.


Cytuj:
Dzięki za uzasadnienie. Jak nie mozna z kimś polemizować, bo się nie ma argumentów, to wystarczy napisać, że nie będę dyskutować, bo nie i że jesteś ograniczony. Spoko. Ja może i jestem ograniczony, ale przynajmniej nie zniżam się do poziomu obrażania innych userów.

Dishman jaki jest sens polemizowania z osobą która w kółko powtarza 'pomidor'? Żaden? To podobnie jak z Tobą, piszesz coś, my odpisujemy Ci jakie jest nasze zdanie, a Ty w odpowiedzi powtarzasz to samo, w ogóle nie zwracając uwagi na to, co ktoś Ci napisał. Wiesz, w taki sposób, to mogę iść pogadać z kaloryferem :roll:

Nie obrażasz ludzi? A dla Ciebie stwierdzenia 'to głupota' nie jest obraźliwe? Najpierw sam zacznij szanować userów,a dopiero potem wytykaj to innym. Po za tym nie widzę nic obraźliwego w stwierdzeniu, że jesteś hermetycznie zamknięty - co? Nieprawdę powiedziała?


Cytuj:
Uważasz, że jestem rasistą choć nie wypowiedziałem się jaki mam stosunek do czarnoskórych. Dobre. Nigdzie nie powiedziałem, że są gorsi "ograniczeni", itd. Ale Ty wiesz lepiej. Może być i tak.


Nie musisz nam pisać prosto w oczy 'Murzyni to śmiecie' żebyśmy wiedzieli, że jesteś rasistą - to widać po ogóle Twoich wypowiedzi.
Nawiasem mówiąc to, dlaczego uważamy cię za rasistę wyjaśniałam już kilkakrotnie, ale Ty nawet nie raczyłeś tego zauważyć. Dalej Twierdzisz, że nie jesteś 'zamknięty' na to co mówią inni? A może po prostu masz w nosie to co piszemy i nawet tego nie czytasz?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-04, 11:08 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
dream* napisał(a):
u mnie na osiedlu mieszka okolo 12 takich, też są mili, kulturalni, uczciwi i potrafia sie zachowac lepiej niz polacy ;)

farciara!
Dishman napisał(a):
Owszem mylisz. Jeżeli piszesz, że wchodzę bardziej w "rasistowskie gówno" opierając się na postach o homoseksualizmie, to znaczy, że nie rozróżniasz dwóch podstawowych terminów.

jesteś jednocześnie rasistą, antysemitą i homofobem, będę używać tego zamiennie w stosunku do Twojej osoby bo każde z wyżej wymienionych pojęć jest ograniczeniem.
Dishman napisał(a):
Dzięki za uzasadnienie. Jak nie mozna z kimś polemizować, bo się nie ma argumentów, to wystarczy napisać, że nie będę dyskutować, bo nie i że jesteś ograniczony. Spoko. Ja może i jestem ograniczony, ale przynajmniej nie zniżam się do poziomu obrażania innych userów.

Uważasz, że jestem rasistą choć nie wypowiedziałem się jaki mam stosunek do czarnoskórych. Dobre. Nigdzie nie powiedziałem, że są gorsi "ograniczeni", itd. Ale Ty wiesz lepiej. Może być i tak.

nie będę się powtarzać, juz pisałam na ten temat, skoro ciągniesz bez sensu to samo bezsensowne stwierdzenie to ok.
ema napisał(a):
Nie obrażasz ludzi? A dla Ciebie stwierdzenia 'to głupota' nie jest obraźliwe? Najpierw sam zacznij szanować userów,a dopiero potem wytykaj to innym. Po za tym nie widzę nic obraźliwego w stwierdzeniu, że jesteś hermetycznie zamknięty - co? Nieprawdę powiedziała?

ema jego nikt nie obraża, napisał to bo brak mu argumentów i musi się do czegoś przyczepić.
ema napisał(a):
Nawiasem mówiąc to, dlaczego uważamy cię za rasistę wyjaśniałam już kilkakrotnie, ale Ty nawet nie raczyłeś tego zauważyć. Dalej Twierdzisz, że nie jesteś 'zamknięty' na to co mówią inni? A może po prostu masz w nosie to co piszemy i nawet tego nie czytasz?

klka stron tego tematu pisałam to ja, dream i Ty, widać jednak jest hermetycznie zamknięty.

jest sens w stwierdzeniu : nie jestem rasistą bo nie wyzywam murzynow od asfaltu ale toleruje ich tylko poza Polska ? Sory, zastanów się człowieku !!

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-04, 18:45 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2007-07-17, 00:50
Posty:163
ema napisał(a):
Dobra, widzę że nie idzie Ci rozumienie tego co inni chcą Ci powiedzieć.

Dobra, widzę, że nie idzie Ci rozumienie tego co chcę Ci powiedzieć.
Jak możesz to nie rób tego typu zagrywek, ja nie robię.
ema napisał(a):
Napiszę Ci to na przykładzie: po co państwo inwestuje grube pieniądze w akcję pomagania nie pełnosprawnym (spoty w tv, dopłaty dla pracodawców itp.) skoro nikt w Polsce nie robi parad antyniepełnosprawnych, nie pali im domów i nie zabija ich na ulicach?

Bo nikt ich nie zatrudnia, bo nie mają dostępu do biblioteki do której wiedzie droga pełna schodów, bo nie mogą się poruszać w nieprzystosowancyh autobusach, itd.

Czy musielibyśmy przystosowywać te wszystkie rzeczy gdybyśmy nie mieli niepełnosprawnych?

ema napisał(a):
I właśnie dzięki takiemu podejściu rasizm się rozwija. Jeżeli w tym momencie go zignorujesz, to dojdzie do tego, że Polacy będą palić na stosach ludzi innych ras

Chodzi mi o to, że grupa rasistów nie jest duża liczebnie. Większości - np. mnie to zwisa, czy czarnych jest więcej czy mniej.

ema napisał(a):
To nie znaczy, że musisz od razy dręczyć zwierzęta, ale bardzo możliwe, że to zrobisz, bo czemu nie?

Udowadnia się motyw, a nie brak motywu. Zabiję np. Ciebie nie dlatego, że morderstwo to dla mnie nic nowego, ale dlatego, że coś mi zrobisz. Podchodzisz do tego od dziwnej strony.
ema napisał(a):
Skoro Ci to odpowiada to się tak określaj - ich takie nazwy obrażają i mają prawo wymagać od Ciebie, żebyś się tak do nich nie zwracał. Między białymi i 'czarnymi' jest mała różnica - 'czarni' byli bici, a 'biali' byli do bicia, więc nie masz powodów do obrażania się za określenie biały, a oni mają...

Oni sami do siebie tak mówią, więc ja nie widzę problemu.
ema napisał(a):
Rasizm to rasizm, i dla mnie każdy rasista jest śmieciem, więc nie zgodzę się z tym, że można być mniej lub bardziej rasistą.

Nie wnikam w to, kto dla Ciebie jest śmieciem. Ja rozrózniam barwy i kolory. Jeden mówi, że nie lub czarnych, drugi pisze to na ścianach, a trzeci ich leje. To duża rozbieżność między nimi.
ema napisał(a):
Natty napisała to po ogóle, a nie po jednym konkretnym poście o homoseksualizmie. A niestety z podejścia do ludzi jakie prezentujesz jasno widać że masz rasistyczne zaciągi.

Czytaj dokładnie moje posty, a może uznasz, że to co napisałaś jest błędne.
ema napisał(a):
Dishman jaki jest sens polemizowania z osobą która w kółko powtarza 'pomidor'? Żaden? To podobnie jak z Tobą, piszesz coś, my odpisujemy Ci jakie jest nasze zdanie, a Ty w odpowiedzi powtarzasz to samo, w ogóle nie zwracając uwagi na to, co ktoś Ci napisał. Wiesz, w taki sposób, to mogę iść pogadać z kaloryferem

Popatrz na to z drugiej strony. Ja przedstawiam swoje zdanie, Ty swoje. Odpowiadam posiłkując się argumentami (mądrzejszymi, głupszymi nie ważne od tego jest forum by używać argumentów), a ktoś mi odpowiada, że jestem ograniczony i ze mną nie gada. To już lepiej nic nie pisać.
ema napisał(a):
Nie obrażasz ludzi? A dla Ciebie stwierdzenia 'to głupota' nie jest obraźliwe? Najpierw sam zacznij szanować userów,a dopiero potem wytykaj to innym. Po za tym nie widzę nic obraźliwego w stwierdzeniu, że jesteś hermetycznie zamknięty - co? Nieprawdę powiedziała?

Oczywiście, że nie. Głupotą okresliłem daną argumentację, nie osobę, która tak napisała. Określenie, że jestem ograniczony jest obraźliwe i spersonalizowane.
Nikogo z Was nie obrażam konkretnie. Tymczasem już słyszałem od pewnego pana, że mam sobie zrobić transplantację mózgu.

No, ale niektórzy już tak mają, że jak brak argumentów, to można kogoś obrazić i wyśmiać. Zakrzyczeć.

ema napisał(a):
Nie musisz nam pisać prosto w oczy 'Murzyni to śmiecie' żebyśmy wiedzieli, że jesteś rasistą - to widać po ogóle Twoich wypowiedzi.

Konkrety, cytaty. To tak jak prosiłem o podanie ogólnopolskich przykładów na przejawy rasizmu w Polsce. Twierdzisz, że są, to słucham. Pracuję 10 godzin na dobę, to może omijają mnie pewne newsy.
ema napisał(a):
Nawiasem mówiąc to, dlaczego uważamy cię za rasistę wyjaśniałam już kilkakrotnie, ale Ty nawet nie raczyłeś tego zauważyć. Dalej Twierdzisz, że nie jesteś 'zamknięty' na to co mówią inni? A może po prostu masz w nosie to co piszemy i nawet tego nie czytasz?

Co za złota myśl. Cytuję i odpowiadam strzelając, a nóż widelec, uda mi się dopowiedzieć. Tutaj to już kompletnie mnie rozbiłaś.

Natty napisał(a):
jesteś jednocześnie rasistą, antysemitą i homofobem, będę używać tego zamiennie w stosunku do Twojej osoby bo każde z wyżej wymienionych pojęć jest ograniczeniem.

Może i jest ograniczeniem, ale oznacza co innego. Spoko, to do księdza mów premierze, do matki tato, a do psa - kocie.
Natty napisał(a):
nie będę się powtarzać, juz pisałam na ten temat, skoro ciągniesz bez sensu to samo bezsensowne stwierdzenie to ok.

Brak Ci argumentów, bo walnęłaś głupie zdanie i nie umiesz go wytłumaczyć, ani przyznać się do błędu. Dla mnie to proste.
Natty napisał(a):
klka stron tego tematu pisałam to ja, dream i Ty, widać jednak jest hermetycznie zamknięty.

A czemu mam Wam wierzyć i uznawać wszystko co piszecie za prawdę? Jedna osoba mówi mi że jestem głupi, druga osoba też. Chyba musiałbym sobie podciąć już dawno żyły z rozpaczy, gdybym wszystko brał do siebie i uważał za pewnik to co mówią inni. Mam swój rozumek i z wieloma rzeczami się nie zgadzam. Jak się nie zgadzam to polemizuję. A z Wami to na zasadzie - powiedzieliśmy Ci, że jesteś homofobem i rasistą i masz się za takiego uważać. Koszmar jakiś.
Natty napisał(a):
jest sens w stwierdzeniu : nie jestem rasistą bo nie wyzywam murzynow od asfaltu ale toleruje ich tylko poza Polska ? Sory, zastanów się człowieku !!

Zastanów się co piszesz i zacytuj moją wypowiedź w której tak napisałem. Napisałem, że toleruję murzynów tylko poza Polską? Nigdzie nie napisałem, że nie akceptuję i nietoleruję czarnoskórych, pisałem, że nie widzę problemu rasizmu w Polsce. Nie widzę go bo u nas murzynów nie ma. Być może gdyby byli to bym to widział.

Rasizm, a problem rasizmu to dwie różne sprawy. Jeszcze raz mówię, mi to zwisa czy na stadionie dziesięciolecia są sami żółci, czy sami czarni. Zwisa mi to, czy mam pracować z czarnym czy z białym. Zapewne na początku byłbym zwyczajnie ciekawy, bo nigdy z czarnoskórym nie pracowałem. Ale jak mam zauważać problem nienawiści do czarnych, gdy go nie obesrwuję bo murzyna widziałem w moim mieście w ostatnie wakacje rok temu jak szedł po chodniku i wsiadł do Lanosa. A to, że Wy dorabiacie sobie całą otoczkę, że nienawidzę czarnych to już Wasz problem.

_________________
ema jest najgorszym administratorem jakiego spotkałem w sieci.
Stronnicza i nerwowa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-04, 18:50 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Cytuj:
Chodzi mi o to, że grupa rasistów nie jest duża liczebnie. Większości - np. mnie to zwisa, czy czarnych jest więcej czy mniej.


brzmi prawie jak tolerancja :lol:

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-04, 19:31 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Dishman napisał(a):
Może i jest ograniczeniem, ale oznacza co innego. Spoko, to do księdza mów premierze, do matki tato, a do psa - kocie.

Nie widzisz różnicy między tym co ja napisałam a co Ty napisałeś ? Można rozróżniać te pojęcia i łączyć je ze sobą bo zwykle (nawet na tym forum się o tym przekonaliśmy) jak ktoś jest antysemita to i homofobem bądź rasistą. Twoje stwierdzenie jest bez sensu, nijak się ma do naszej dyskusji bo co innego łaczyć rasizm z homofobiąa co innego mówić do mamy tato; zresztą do księży się zwykle nie odzywam a mówie o nich 'pan', do mamy mówię mamusiu kochana a do kota 'Salwador' chociaż to kotka.
Dishman napisał(a):
Brak Ci argumentów, bo walnęłaś głupie zdanie i nie umiesz go wytłumaczyć, ani przyznać się do błędu. Dla mnie to proste

Ojj wcale nie, w tym temacie nie walnełam żadnego głupiego zdania, raczej wydaje mi się że to Ty się plątasz. Ja pisze ciagle to samo i zawsze z jednym przesłaniem: 'Kazdy inni wszyscy równi'
Dishman napisał(a):
A czemu mam Wam wierzyć i uznawać wszystko co piszecie za prawdę? Jedna osoba mówi mi że jestem głupi, druga osoba też. Chyba musiałbym sobie podciąć już dawno żyły z rozpaczy, gdybym wszystko brał do siebie i uważał za pewnik to co mówią inni. Mam swój rozumek i z wieloma rzeczami się nie zgadzam. Jak się nie zgadzam to polemizuję. A z Wami to na zasadzie - powiedzieliśmy Ci, że jesteś homofobem i rasistą i masz się za takiego uważać. Koszmar jakiś.

słuchaj nie dramatyzuj, w każdym temacie piszesz że Cię tu obrażają... Bardzo dobrze że masz swoje zdanie, to jest najważniejsze, nikt nie lubi się mylić ale jak powiedział kiedyś ktoś mądry 'tylko głupiec nigdy nie zmienia zdania', trzeba czytać co piszą inni i analizować to.
Dishman napisał(a):
Zastanów się co piszesz i zacytuj moją wypowiedź w której tak napisałem. Napisałem, że toleruję murzynów tylko poza Polską? Nigdzie nie napisałem, że nie akceptuję i nietoleruję czarnoskórych, pisałem, że nie widzę problemu rasizmu w Polsce. Nie widzę go bo u nas murzynów nie ma. Być może gdyby byli to bym to widział.

Ok, więc twierdzisz że problemu rasizmu w Polsce nie ma, a czytałeś np to co napisała dream, jak jakieś dresy kopały osobę czarnoskóra? Jak myślisz dlaczego ? To że Ty nie widzisz problemu to nie znaczy że go nie ma. Ja też rzadko widzę 'na żywo' osobę czarnoskórą ale nie stwierdzę że w moim kraju problemu rasizmu nie ma. Wystarczy poczytać niektóre komentarze na portalach/ewentualnie przejrzeć fora int, albo chociażby posty naszego ulubionego kolegi -koziego.
Nie wiem czy to Ty napisałeś i nie pamiętam w którym temacie że nie tolerujesz żydów, murzynbów, latynosów (choiaż latynoski są ok) itd, no chyba że są poza Polską. Od razu uprzedzam Twój zarzut: Nie twierdze że to Ty napisałeś tylko zapytuję. Mam nadzieje ze nie uslysze znowu że myle uzytkownikow - poprostu nie mamkomputerowej pamieci do wszystkich postow i waham sie miedzy Tobą a kozim.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-04, 21:12 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Dishman napisał(a):
Jak możesz to nie rób tego typu zagrywek, ja nie robię.

Ależ oczywiście, że robisz, już kilkakrotnie zdążyłeś podkreślić, że próbujemy skończyć dyskusję bo nie potrafimy udowodnić tego co powiedzieliśmy.

Cytuj:
Bo nikt ich nie zatrudnia, bo nie mają dostępu do biblioteki do której wiedzie droga pełna schodów, bo nie mogą się poruszać w nieprzystosowancyh autobusach, itd.

Bardzo podobna sytuacja jest z ludźmi innych ras - jeżeli o stanowisko ubiega się dla przykładu Polak i Nigeryjczyk jak myślisz kto ją dostanie, nawet jeśli Polak na niższe kwalifikacje?

Cytuj:
Chodzi mi o to, że grupa rasistów nie jest duża liczebnie. Większości - np. mnie to zwisa, czy czarnych jest więcej czy mniej.

A mnie chodzi o to, że grupa rasistów jest duża, tylko że powiedzmy nie rzuca się w oczy, właśnie dlatego, że ludzie o innym kolorze skóry stanowią niewielki procent naszego społeczeństwa - ale rasiści są, tylko, że dopóki z nimi nie porozmawiasz, nie poznasz ich podejścia do życia, to się o tym nie dowiesz.

Cytuj:
Udowadnia się motyw, a nie brak motywu. Zabiję np. Ciebie nie dlatego, że morderstwo to dla mnie nic nowego, ale dlatego, że coś mi zrobisz. Podchodzisz do tego od dziwnej strony.

Ja probuję Ci powiedzieć, że jeżeli na początku nie reagujesz na czyjeś złe zachowanie, choćby wewnętrznym sprzeciwem, to znaczy że coś jest z Tobą nie tak i jeśli w odpowiednim momencie nie zdasz sobie z tego sprawy, to jesteś na najlepszej drodze do tego, żeby w przyszłości zrobić to samo.

Cytuj:
Oni sami do siebie tak mówią, więc ja nie widzę problemu.


Powiedzmy tak: inaczej zabrzmi dowcip o policjancie opowiedziany przez złodzieja i przez samego policjanta. Oni mają prawo tak do siebie mówić - jeśli Ty użyjesz tego samego sformułowania, uznają, że próbujesz pokazać im swoją wyższość. Ja sama mogę powiedzieć o sobie, że jestem białasem, jeśli zwróci się tak do mnie Japończyk mam prawo mieć pretensje.

Cytuj:
Nie wnikam w to, kto dla Ciebie jest śmieciem. Ja rozrózniam barwy i kolory. Jeden mówi, że nie lub czarnych, drugi pisze to na ścianach, a trzeci ich leje. To duża rozbieżność między nimi.

Ale ich poglądy są takie same, różnią się tylko tym jak je manifestują. Rasizm, to rasizm.

Cytuj:
Czytaj dokładnie moje posty, a może uznasz, że to co napisałaś jest błędne.


Możliwe, że błędnie Cię oceniłam, ale na razie jakoś nie widzę powodów do zmiany mojego poglądu na Twoją osobę. Nie wmawiam Ci, że jesteś rasistą, to tylko moje zdanie, nie jestem nieomylna. Aczkolwiek po Twoim sposobie pisania o innych można to wywnioskować. :roll:

Cytuj:
Popatrz na to z drugiej strony. Ja przedstawiam swoje zdanie, Ty swoje. Odpowiadam posiłkując się argumentami (mądrzejszymi, głupszymi nie ważne od tego jest forum by używać argumentów), a ktoś mi odpowiada, że jestem ograniczony i ze mną nie gada. To już lepiej nic nie pisać.

Po prostu nie widzę sensu w rozmowie, która polega na przepisywaniu w kółko tych samych argumentów - przedstawiam Ci swoje poglądy a Ty odpowiadasz na nie tym samym argumentem.

Cytuj:
Oczywiście, że nie. Głupotą okresliłem daną argumentację, nie osobę, która tak napisała. Określenie, że jestem ograniczony jest obraźliwe i spersonalizowane.
Nikogo z Was nie obrażam konkretnie. Tymczasem już słyszałem od pewnego pana, że mam sobie zrobić transplantację mózgu.

Głupotą określiłeś to co powiedziałam, więc skoro głupie jest to co mówię to rozumiem, że także głupia jestem ja. Ja nigdy nie napisałam czegoś w stylu 'jesteś głupi', więc poczułąm się urażona tym zdaniem.

Cytuj:
Konkrety, cytaty. To tak jak prosiłem o podanie ogólnopolskich przykładów na przejawy rasizmu w Polsce. Twierdzisz, że są, to słucham. Pracuję 10 godzin na dobę, to może omijają mnie pewne newsy.

No widzisz, na to pytanie już odpowiadałam, nawet kilka razy, i na prawdę nie che mi się pisać tego kolej ny raz. Ale kiedy piszę Ci, że nie czytasz naszych postów - wyśmiewasz mnie :roll:

Cytuj:
Co za złota myśl. Cytuję i odpowiadam strzelając, a nóż widelec, uda mi się dopowiedzieć. Tutaj to już kompletnie mnie rozbiłaś.

Przepraszam jeśli nie zrozumiałeś - po prostu miałam nadzieję, że jeśli rozmawiam z inteligentną osobą nie muszę pisać wszystkiego dokładnie, nie używając żadnych przenośni.
Pisząc, że nie czytasz naszych postów miałam na myśli, że robisz to niedokładnie, nie rozumiejąc sensu naszych wypowiedzi, bo z Twoich odpowiedzi można to wywnioskować, bo o czym niby świadczy zadawanie po kilka razu tych samych pytań, na które dawno dałam Ci odpowiedź?

Natty, to o Latynoskach chyba powiedział Pitbull


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO