dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Migrena..
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-01-30, 23:17 
Adept
Offline

Dołączył(a):2012-01-30, 22:51
Posty:24
Ciekawy temat, ten na Fb zresztą też. Może i ja się czeogoś tutaj dowiem..?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-01-31, 11:54 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-10-26, 14:06
Posty:291
Z migreną żartów nie ma. Bardzo często boli mnie głowa,ból nieraz nie do wytrzymania.Kiedyś powiedziano mi,żeby wypić mocną prawdziwą kawę z wciśniętą do niej cytryną. Owszem pomaga.Ale lepiej udać się po pomoc do lekarza,specjalisty,bo przyczyny migreny mogą być różne. Narka.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-01-31, 22:21 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
Przyczyny ale i objawy i w każdym przypadku może być skuteczny inny lek.
Wizyta u neurologa jest konieczna żeby dobrać ten odpowiedni .


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-02-01, 17:45 
Adept
Offline

Dołączył(a):2012-01-30, 22:51
Posty:24
Migrena rzeczywiście jest chorobą tajemniczą i na tyle indywidualną, że co pomaga jednemu, nie musi drugiemu. Każdy ma swoje sposoby na jej złagodzenie. Kompleksowe badania i wizyta u specjalisty są jednak niezbędne.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-02-02, 10:46 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
Dodam że równie pożyteczne są porady osób które chorują i mają już za sobą jakieś doświadczenie,same leki są skuteczne kiedy ból nas dopada a jak go unikać uczymy się z czasem na podstawie naszych obserwacji.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-02-07, 22:19 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-02-07, 22:15
Posty:2
ja mam migreny od 10 roku życia. jestem pod korntolą neurologa który co trzy miesiące daje mi nowe leki, niestety nic nie działa. kiedyś migreny występowały 1-2 razy w miesiącu, taki atak trwał dwa dni i po prostu leżałam w łóżku. od września mam atak codziennie i pomaga mi solpadeine...niestety od pół roku ten lek mam przy sobie zawsze i zawsze go używam (bardzo boję się, że przestanie działać). zaczęłam chodzić do homeopaty (biorę leki homeopatyczne), jestem na diecie, piję tylko wodę, bół mnie dobija, nie wiem co robić. jestem w takiej desperacji, że staram się robić wszystko co poradzą mi ludzie.

może jest ktoś kto coś mi poradzi? jakieś skuteczne metody?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-02-07, 22:57 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
Zapytam jeszcze czy leczysz się stale u tego samego lekarza?
Przy takim rodzaju migreny powinnaś być leczona nieco inaczej i zapobiegawczo, jest wiele leków które dają dobre efekty,jest również wiele niefarmakologicznych sposobów walki z migreną, homeopatia też do nich należy.
Jedyne co w tej chwili mogę polecić to stronę na fb gdzie ekspert odpowie bardziej fachowo jesli chodzi o leki, też korzystałam z jego porad.Strona to ,,Migrena z głowy".
http://www.facebook.com/migrenazglowy
Nie wspominasz też czy miałaś jakieś badania pod kątem migreny,to też bardzo ważne. Napisz coś więcej proszę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-02-08, 00:30 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-02-07, 22:15
Posty:2
leczę się stale u tego samego lekarza.
teraz kiedy przyszłam do niego na kolejną wizytę i powiedziałam, że ból wciąż nie ustępuje i męczy mnie dzień w dzień, zauważyłam, że sam właściwie nie wie co ma robić, no i przepisał kolejne leki.
wspomnę, że brałam leki typowo migrenowe, przeciwpadaczkowe, nawet na bezsenność i związane z nerwicami.
5 lat temu miałam oczywiście rezonans magnetyczny, który nie wykazał żadnych zmian jedynie w zatokach, ale neurolog powiedział, że to raczej nie ma znaczenia.
teraz kiedy poszłam do homeopaty powiedział, że wciąż są zatkane i zrobił mi dwa zabiegi na odblokowanie ich.
w czerwcu idę zrobić kolejny rezonans.
byłam jeszcze u kilku "specjalistów", wiadomo przy mojej desperacji łapię się każdej pomocy...każdy stwierdził, że trzeba znaleźć przyczynę bólu. zawsze sądziłam, że konkretnej przyczyny migreny tak naprawdę nie ma.
najgorsze jest to, że trochę jestem tym wszystkim zmęczona i przygnębiona a w maju mam maturę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-02-08, 17:53 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-12-14, 20:15
Posty:92
Ja tez miewam migreny, zwłaszcza w czasie okresu, są nie do pokonania, proszki przynoszą znikomą ulgę i tylko na chwilę. Pomaga mi wtedy jedynie położenie się w zaciemnionym pomieszczeniu bez hałasu. Ból całkiem nie ustepuje, ale przynajmniej łagodnieje.

_________________
http://przepisy.ancymonki.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-02-08, 18:27 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
fadetoblack napisał(a):
leczę się stale u tego samego lekarza.
teraz kiedy przyszłam do niego na kolejną wizytę i powiedziałam, że ból wciąż nie ustępuje i męczy mnie dzień w dzień, zauważyłam, że sam właściwie nie wie co ma robić, no i przepisał kolejne leki.
wspomnę, że brałam leki typowo migrenowe, przeciwpadaczkowe, nawet na bezsenność i związane z nerwicami.
5 lat temu miałam oczywiście rezonans magnetyczny, który nie wykazał żadnych zmian jedynie w zatokach, ale neurolog powiedział, że to raczej nie ma znaczenia.
teraz kiedy poszłam do homeopaty powiedział, że wciąż są zatkane i zrobił mi dwa zabiegi na odblokowanie ich.
w czerwcu idę zrobić kolejny rezonans.
byłam jeszcze u kilku "specjalistów", wiadomo przy mojej desperacji łapię się każdej pomocy...każdy stwierdził, że trzeba znaleźć przyczynę bólu. zawsze sądziłam, że konkretnej przyczyny migreny tak naprawdę nie ma.
najgorsze jest to, że trochę jestem tym wszystkim zmęczona i przygnębiona a w maju mam maturę.

Badania nad migreną i jej przyczynami są kontynuowane nadal ale wiele już wiadomo, dla nas pacjentów to trudny do pojęcia medyczny język i w sumie niewiele mi mówi natomiast u Ciebie zostaje jeszcze sprawa zatok, to też może powodować takie bóle.
Ze mną było troszkę inaczej, musiałam zmienić pigułki antykoncepcyjne na inne a potem już dobieranie odpowiednich leków i druga próba się powiodła,mam takie które przerywają skutecznie atak.Gorzej że teraz mam częściej samą aurę bez bólu ale z tym sobie jakoś nauczyłam radzić.
U chorych na migrenę odchylenia od normy przy takich badaniach są widoczne w momencie ataku.
Jeśli jednak zatoki nie są do końca zdrowe radziłabym zmienić lekarza jednak,tego nie wolno bagatelizować.
Matura i nerwowy okres wskazuje na migrenę gdyż stres jest jednym z głównych przyczyn występowania ataków.Niepokojące też jest to że codziennie bierzesz leki,wydaje mi się że nie powinno tak być,powinnaś koniecznie zasięgnąć porady innego lekarza.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO