dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Migrena..
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-02-08, 19:28 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
PatiPati napisał(a):
Ja tez miewam migreny, zwłaszcza w czasie okresu, są nie do pokonania, proszki przynoszą znikomą ulgę i tylko na chwilę. Pomaga mi wtedy jedynie położenie się w zaciemnionym pomieszczeniu bez hałasu. Ból całkiem nie ustepuje, ale przynajmniej łagodnieje.

Typowe dla migreny i niestety tabletki są tu nieuniknione,kiedyś brałam na jedną a szkodziły na inną dolegliwość. Nadreptałam się trochę do specjalistów i jakoś się uspokoiło ale ginekologa zmieniłam 3 razy.Nie to żebym była jakaś histeryczna albo kapryśna, zwyczajnie nie mogłam uwierzyć że nikt nie jest w stanie mi pomóc i upór się opłacił jednak. :-D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-02-20, 11:58 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-10-26, 14:06
Posty:291
Z tym,że nie zawsze na migrenę pomaga tabletka.Jednak najlepsze wyjście iść do lekarza po poradę.Bo migrena nie bierze się z niczego,jakieś przyczyny muszą być.I lepiej to jest skonsultować ze specjalistą. Tak piszę,ale jak mnie boli głowa,że się zawracam,do lekarza nie idę,owijam łepetynę chustką i tak łażę jak ta sirota po mieszkaniu.Pozdrawiam.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-02-20, 17:23 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
Ciekawska większość z nas tak robi ale na szczęście nie każdy ból głowy to migrena. Faktem jest też że ból głowy może być objawem innej groźnej choroby i dlatego powinno się jednak do specjalisty pójść. Przyczyny migreny nie są do końca jeszcze poznane, wiadomo że ta choroba jest uwarunkowana genetycznie.Jeśli neurolog stwierdzi na podstawie wywiadu że to migrena to jest szansa że dobierze tabletki przerywające atak i wtedy możemy uznać to za sukces.
Mam nadzieję że chociaż raz odwiedziłaś neurologa bo naprawdę warto.;) Zresztą należy nam się to w zamian za odprowadzanie składki:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-02-22, 11:12 
Adept
Offline

Dołączył(a):2012-02-22, 11:01
Posty:12
nie ma żartów, moja partnerka też na to cierpi. Do neurologa chciała iść na początku, ale lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że najpierw musi udać się do okulisty (bo może bóle głowy są od oczu), a potem wysłał ją do neurologa. Nie muszę dodawać, że na wizytę z NFZ u okulisty czekała dwa miesiące...:/

W końcu się udało, po tomografii, którą zlecił neurolog okazało się, że nie ma żadnych guzów w mózgu i że to migrena. Dostała odpowiednie leki i jeśli weźmie je odpowiednio wcześnie migrena przechodzi łagodniej i krócej (z kilku dni zeszliśmy do 2 godzin!).


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-02-22, 23:00 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
Wisz że sama tak zrobiłam?
Poszłam do okulisty:)
ale nie miałam klasycznego bólu wtedy a aurę czyli to dziwne widzenie.
Tomografię też miałam i podejrzenie guza, to chyba taki etap który każdy migrenik musi przejść:)
Dobrze że troszkę się poprawiło ale może być lepiej, może znajdą się takie tabletki które przerywają atak tuż po jego rozpoczęciu jeśli weźmie się natychmiast odpowiednią dawkę dobrze dobranego leku.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-03-15, 16:44 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-10-26, 14:06
Posty:291
Wiesz - kasianowa- na migrenę kiedyś przeważnie chorowało wielkie państwo,hrabinie,baronowe,ale niestety w czasach dzisiejszych na migrenę choruje coraz więcej osób,niestety takie mamy czasy,że łeb boli od samego już myślenia,a gdzie życie?.Taki ból głowy jest podobno niestety migreną,jeśli utrzymuje się co dziennie od rana i przez cały dzień.Ale komuś jest łatwiej doradzać,niż samemu się do tego stosować - jeśli chodzi o sposoby pozbywania się tego przeklętego bólu.Pa.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-03-18, 22:13 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
Codzienne migreny są rzadkością,zwykle występują 2 do 3 razy w miesiącu,niektórzy mają więcej szczęścia i ataki mają co kilka miesięcy, u mnie występują często ale do wielu przyczyn sama się przykładam,choćby to że za długo siedzę przy kompie,tego mi nie wolno a mogę tego uniknąć :)
pozdrawiam:) Ciekawska;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-08-20, 16:07 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-08-20, 15:59
Posty:1
ja na migrenę cierpiałam prawie 10 lat .. już się przyzwyczaiłam powiem szczerze do tego ze miałam co najmniej 2 dni wycięte z życia(wymioty, zawroty głowy, plamy przed oczami) a mój mąż nie wiedział już jak mi pomóc. dopiero po 10 latach trafiłam na lekarza który stosuje akupunkturę no i wzięłam 10 zabiegów,. nie powiem bo poczułam ulgę i już nawet chciałam zrezygnować bo dla mnie to naprawdę było już wiele, jak moje bóle były słabsze, ale potem zaproponował nam żebyśmy kupili rezonator biofotonowy bo to może mi pomóc, no i mąż kupił bo nie chciał żebym już cierpiała. stosowałam jakoś 3 miesiące codziennie i od roku nie miałam migreny, matko aż dziwne uczucie, że głowa nie boli, ale w końcu żyję :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-08-21, 17:16 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-08-13, 13:27
Posty:264
Cierpiałem na to w wieku od 12 do 18 roku życia, masakra jakaś... Na szczęście z wiekiem zaczęła ustępować, teraz częściej mam kaca niż migrenę xD

_________________
Ciekawe informacje, dla każdego


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2012-08-23, 13:38 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-08-23, 13:33
Posty:4
Ja wypijam sok z całej cytryny. Dziwny sposób ale na prawdę pomaga. Poleciła mi go moja babcia.

_________________
hotel w Gdańsku


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO