dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Migrena..
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-10-13, 20:21 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
choruję na migrenę ,chętnie podzielę się spostrzeżeniami i informacjami które już zdobyłam ale też czekam na wasze rady ,może ktoś z was spotkał się z tą chorobą lub na nią choruje?
czasem nawet wydawałoby się drobny szczegół może mieć znaczenie ,dieta ,czy eliminowanie czynników które ją nasilają? każda pomoc się przyda :->


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2011-10-14, 08:31 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2010-09-10, 14:28
Posty:175
Moja połowa ma tą "przepiekną" chorobę. Nie wnikałem w szczegóły, ale na bank po czerwonym winie (nawet malutkie ilości) ma migrenki. Są leki, które pomagają w jednym, ale kosztem właśnie bólu głowy.

_________________
działki pod inwestycje * darmowe ogłoszenia * coaching


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2011-10-14, 09:52 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
caly ..jak Twoja połowa sobie radzi z migreną?była u specjalisty?to bardzo ważne żeby przyjmować odpowiednie leki a takie dostanie wyłącznie na receptę ,wiem z doświadczenia że zwykłe leki przeciwbólowe nie działają,faktycznie są leki mogące wywołać migrenę dlatego też warto się skonsultować z neurologiem ,co do diety koniecznie trzeba ustalić co może wywołać atak,mówisz że czerwone wino ,to prawda ale jest jeszcze wiele takich czynników i to nie tylko pokarmy,
z migreną można normalnie funkcjonować, jeśli wiesz więcej możesz jej pomóc :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2011-10-14, 18:50 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2010-09-10, 14:28
Posty:175
jak była u neurologa, to akurat była w ciąży i tabletki te, które miały być dla niej nei wchodziły w grę, a teraz nie mogę jej "wykopać" by poszła znowu

jak sobie radzi? chyba już się przyzwyczaiła (nie wiem czy można do tego sie przyzwyczaić), ale jak już dopada na poważnie, to bierze ibum (obecnie, wczesniej ibuprom max) no i po nas (po mnie bardziej) strasznie krzyczy ;)

_________________
działki pod inwestycje * darmowe ogłoszenia * coaching


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2011-10-14, 23:42 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
tak ,to nie najlepszy okres a ciąża mogła nasilać objawy migreny
wtedy możliwości były ograniczone ale teraz koniecznie musi pójść do lekarza specjalisty
te leki działają tylko w początkowej fazie i nie zawsze są skuteczne,neurolog znajdzie odpowiedni lek a Twoja i jej głowa będzie spokojna :)
póki co powinna unikać mocnych zapachów i ostrego światła to też może wywołać atak dla kobiet rezygnacja z ulubionych perfum może być stresująca ale wystarczy nieraz zmienić na mniej intensywny zapach albo wodę toaletową o tym samym zapachu ,spróbowałam i pomogło:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2011-10-15, 09:56 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2010-09-10, 14:28
Posty:175
"leki działają tylko w początkowej fazie" masz na myśli gdy tylko zaczyna głowa boleć? czy początki kiedy sie zauważyło, że sie ma migreny w ogóle?

_________________
działki pod inwestycje * darmowe ogłoszenia * coaching


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2011-10-15, 18:18 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
mówiąc o początkowej fazie mam na myśli moment kiedy zaczyna boleć głowa ,wtedy jest szansa że przy migrenie z objawami łagodnymi do umiarkowanych leki dostępne bez recepty zadziałają ,kiedy jednak nie skutkują należy pamiętać o tym że nadużywanie ich może spowodować uszkodzenie wątroby więc lepiej zasięgnąć porady neurologa i wziąć tabletkę jedną ale skuteczną:) wtedy oszczędzamy własne zdrowie i jesteśmy w stanie szybciej odzyskać dobre samopoczucie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2011-10-18, 19:59 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
caly ....i co z tą Twoją lepszą połówką? poszła do lekarza w końcu?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2011-10-18, 20:05 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2010-09-10, 14:28
Posty:175
Ja ją od 7 lat tam gonię, no może nie od 7, a tylko od 6. To chyba musi nabrac mocy jakiejś prawnej, albo co :)

_________________
działki pod inwestycje * darmowe ogłoszenia * coaching


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Migrena..
PostNapisane: 2011-10-19, 14:17 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-13, 19:49
Posty:72
prawnej to już chyba nabrało:) teraz Ty zadbaj o nią i swoje prawa i idź z nią za rączkę do neurologa,może ona właśnie potrzebuje takiego wsparcia?
uwierz,można skutecznie sobie z tym radzić na fb jest taka strona ,,Migrena z głowy,, tam znajdzie odpowiednie porady a także test ,który się nie przyda za bardzo bo po Twoim opisie raczej pewne że to migrena


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO