dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Alkoholizm
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-07-16, 09:55 
Adept
Offline

Dołączył(a):2012-07-12, 10:04
Posty:16
I w takich momentach właśnie ważna jest rola znajomych/przyjaciół - kiedy widzą, że dzieje się cos złego powinni zareagować, porozmawiac z osobą, która przesadza z alko. Bo faktycznie jeżeli ktoś zostanie ze swoimi problemami sam, to często alkohol jest jedyną droga ucieczki.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2012-07-16, 11:48 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-04-11, 16:24
Posty:279
Lokalizacja: Warszawa
No tak, sam nie powinien zostać taki ktoś, ale też nikt go nie przekona do innego życia, jesli sam siebie nie przekona taka jest prawda. Dlatego nawet jak sobie popijamy od czasu do czasu to uważajmy z alkoholem:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2012-08-24, 16:29 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-08-23, 17:46
Posty:185
Lokalizacja: zielona góra
Ja tam nie rozumiem tych wszystkich "chorób" związanych z nadużywaniem czegoś co daje przyjemność lecz niszczy umysł i ciało ...jeśli ktoś chce się zmienic to się zmieni w tym przypadku przestanie pić , więc jeśli dalej pije tzn ,ze mu się to podoba i go inne sprawy nie obchodzą . Powiecie , oh to nie takie proste ... ja piłem dzien w dzien kilka lat nawet zaczełem się zachowywać jak menel , jednakże pewnego dnia wszystko nagle ustało , pomyślałem ,ze to tylko psuje mnie i wszystko co mam ...prawie stracilem prace bo i do pracy przychodzilem pijany (dziekuje mojemu wyrozumialemu szefowi) zawiodlem wiele osob i to dalo mi motywacje aby sie zmienic ... reasumujac jesli komus zalezy zeby nie zawieść innych osob w swoim otoczeniu np. kochanej osoby , znajomych tym łatwiej przekonac się do zmiany swiadomosci na temat .

_________________
Są miejsca i sytuacje gdzie błędy są niewybaczalne np. życie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2012-08-28, 15:31 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-08-13, 13:27
Posty:264
Niektórzy ludzie po prostu z tego wyrastają... Najlepszym rozwiązaniem jest danie mu jakiegoś innego zajęcia, podsunięcia jakieś pasji/zainteresowania, no i oczywiście najlepiej jak by pracował. Wtedy na pewno by miał mało czasu na picie :) Pozdrawiam.

_________________
Ciekawe informacje, dla każdego


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2012-08-30, 08:15 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-08-23, 17:46
Posty:185
Lokalizacja: zielona góra
No nie wiem czy praca to dobre zajęcie czasu dla alkoholika ... znam ludzi ktorzy w pracy lapia tzw zgona wiec w niektorych przypadkach moze to byc niebezpieczne dla innych nie tylko dla przepojonych. Może robótki ręczne poziom hard? :D

_________________
Są miejsca i sytuacje gdzie błędy są niewybaczalne np. życie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2015-03-05, 22:05 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2015-03-05, 21:40
Posty:50
jak dla mnie powinnas pojstawic sprawe jasno ze cie to boli i chcesz mu pomoc. zabierz go na terapie, pomagaj i badz przy nim a jezeli kocha to zerwie z nalogiem. niby latwo sie mowi ale dla kobiety facet zrobi wszystko


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2015-04-13, 21:56 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-04-12, 12:47
Posty:49
trzeba postawic sprawę jasno - "albo ja albo alko". Innego wyjscia nie ma.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2015-11-02, 23:57 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-08-28, 13:06
Posty:61
Jest moim ideałem.... ale jest alkoholikiem :)
Jest w psychologii opisywany cały schemat "żona alkoholika" - warto pogooglować :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2015-12-06, 16:32 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
kobietanieidealna napisał(a):
czesc. mam problem. jestem z chlopakiem ktorego kocham, jest praktycznie moim idealem. ma on jedyna wade jest alkoholikiem... nie ma dnia kiedy by nie pil. wytrzymal jeden dzien bez alkoholu a pozniej juz go korcilo by sie napic i zlamal dane mi slowo i wypil ... ma on 20 lat a pije od kolo 3 lat. Kiedy wpadl w ciag pil przez 11 dni... staram sie jak moge by nie pil... nie mam powoli sily do tego jego picia, nie zostawie go bo go kocham i chcem go z tego wyciagnac... nie ma weekendu by nie bylo libacji( zaczyna sie w piatek a konczy w niedziele w nocy).. nie wiem czy mama postawic mu warunki czy co mama zrobic?. wiem jedno ze go nie zostawie...

Uzależnienie nigdy nie zostanie zniesione. bardzo wiele (zasadniczo wsystko) zależy od chłopaka. Musi dotrzeć (na trzeźwo) do grup samopomocowych alkoholików. Ta mu podobni będą pomagać unikania wpadek i wyjaśnią czego może spodziewać się w życiu( w zależności od wybrania drogi : pić , nie pić). Żyję tyle lat, że namawiam Cię do poważnego przemyślenia perspektyw. Świat pełen jest ludzi zmagających się z uzależnieniem partnera, najczęsciej z bardzo mizernym skutkiem. życzę najmilszego

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2015-12-08, 15:04 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
To prawda. Szkoda tylko, że często osoby takie zmagając się z cudzym uzależnieniem stają się "współuzależnione" na płaszczyźnie psychicznej.

@kobietanieidealna - stawianie warunków nic nie da. Żeby alkoholikowi pomóc... musi zaistnieć sytuacja, w której on sam chce wyjść z uzależnienia, a do tego droga daleka. A już na pewno nie jest dobrym pomysłem przyjmowanie na siebie wstydu za niego i odpowiedzialności za to co robi, bo każdy ciąg będzie gorszy i cięższy dla Was obojga. Jeżeli chcesz pomóc swojemu partnerowi, pozwól mu... zostać samemu ze sobą i dojrzeć do tej decyzji. Im więcej go niańczysz, tym bardziej mu szkodzisz. Uwierz mi, wiem o czym mówię.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO