dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Alkoholizm
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-02-15, 17:10 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2015-09-02, 00:45
Posty:117
Dokładnie @samba_mamba ma rację. Dopóki sam nie przyzna się przed sobą, że ma problem i nie zechce tego zmienić nie pomożesz mu w żaden sposób. Jeżeli chcesz pozwolić na to, żeby jego nałóg zniszczył Twoje życie droga wolna. Musisz zrozumieć, że większą władzę niż Ty i on sam, ma nad nim alkohol, a to nie wróży niczego dobrego.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2016-09-29, 23:03 
Widząc kogoś bliskiego z naszego otoczenia, kto zmaga się z tak poważnym problemem jakim jest alkoholizm, trzeba od razu reagować. Trzeba poszukać odpowiedniej pomocy. Takiej udzielają w Mental Relax House w Turawie. TO naprawdę świetny ośrodek z nowatorskim podejściem.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2016-11-16, 11:51 
Adept
Offline

Dołączył(a):2016-05-16, 11:26
Posty:18
Reakcja otoczenia na problem jest ważna, ale bez widocznej chęci wyleczenia u samego pacjenta, nawet po długoletniej terapii będzie duże ryzyko powrotu do nałogu. Znam kilka osób, którym przez brak motywacji nie udało się wyrwać, ze szponów nałogu, mimo reakcji ze strony bliskich. Czasem na prawdę trzeba nie wiele, aby otworzyć takiego uzależnionego na myślenie. Mojemu ojcu przy wyleczeniu alkoholizmu pomogła wycieczka do miejsc spotykania się lokalnych pijaków. Napatrzył się tam dosć dobitnie na wyniszczonych nałogiem ludzi. Dlatego też decyzja o podjęciu terapii w osrodku leczenia uzależnień Oaza była już podjęta wspólnie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2016-12-10, 22:57 
dzisiaj skonstatowałem alkoholizm męża mej córki. Człowiek rocznik 1977, twierdzi że piwo to nie alkohol, pije codziennie do 6 piw (po powrocie z pracy). Całe szczęście, że rano do pracy jedzie komunikacją miejską. Doszedł do stanu, gdy zaczyna znajdować przyczynę picia u bliskich.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2016-12-12, 13:01 
6 piw z 7% alkoholu w składzie to 35 ml czystego alkoholu/ 1 butelka. 6 x 35 = 215 ml (spirytusu) to jest około 1/2 litra wódki. Jeśli wiadomo, że taka dawka alkoholu zniknie z organizmu po czasie większym niż 24 godziny, to facet rano ma około 0,1% (1 promil) w krwi.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2017-01-16, 09:59 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2017-01-16, 09:50
Posty:6
Alkoholizm może doprowadzić tylko w trzy miejsca: na cmentarz, do psychiatryka lub więzienia. Do póki osoba uzależniona tego sobie nie uświadomi i nie podejmie leczenia skazana jest na któreś z tych miejsc. Oczywiście na cmentarz i tak wszyscy kiedyś trafimy, ale alkoholik z reguły trafia tam przedwcześnie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2017-01-18, 01:01 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1156
bardzo celne uwagi.

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2017-02-09, 09:53 
Adept
Offline

Dołączył(a):2016-05-16, 11:26
Posty:18
Alkoholizm to ciężki nałóg mój znajomy pił wiele lat i dopiero jak uświadomił sobie, że ma problem to poszedł na terapię odwykową do ośrodka OAZA i dopiero tam po przejściu detoksu i psychoterapii jakoś normalnie zaczął funkcjonować. Ale gdy go tam na początku odwiedzałem to był wrak człowieka. Teraz normalnie pracuje, próbuje naprawić kontakty z rodziną i ja trzymam kciuki za niego.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2017-05-11, 14:09 
Adept
Offline

Dołączył(a):2017-04-21, 11:27
Posty:19
wotowiec napisał(a):
Alkoholizm to ciężki nałóg mój znajomy pił wiele lat i dopiero jak uświadomił sobie, że ma problem to poszedł na terapię odwykową do ośrodka OAZA i dopiero tam po przejściu detoksu i psychoterapii jakoś normalnie zaczął funkcjonować. Ale gdy go tam na początku odwiedzałem to był wrak człowieka. Teraz normalnie pracuje, próbuje naprawić kontakty z rodziną i ja trzymam kciuki za niego.


Faktycznie, ten ośrodek OAZA ma bardzo bogatą ofertę jeżeli chodzi o leczenie alkoholizmu i nie tylko tego nałogu. Od detoksu po kompleksową terapię. W Swojej ofercie mają również leczenie uzależnienia od komputera i gier a to przypadłość coraz częściej spotykana a mało ośrodków specjalizuje się w leczeniu takich rzeczy. Dlatego ośrodek na duży plus.

Pozdrawiam, frontowa.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alkoholizm
PostNapisane: 2017-12-20, 12:25 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:36
Posty:288
ostatnie niespodziewane odejścia najrózniejszych gwiazd, vip, itp w tle niosą przyczynę w postaci uzależnienia alkoholowego.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO