dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: suplementy
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-10-04, 14:00 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
masz 100% rację, pytanie tylko czy wszytskie kobiety tak odpowiedzilanie podchodza do kwestii suplementacji w okresie ciąży?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-10-13, 17:06 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-12, 14:53
Posty:171
Nie sądzę, wciąż wiele i kobiet i lekarzy lekceważy tę kwestię, narażając zdrowie dzieci


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-10-14, 16:46 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2012-05-15, 15:43
Posty:79
Kwas foliowy można przemycić w żywności, a mianowicie, najwięcej kwasu foliowego znajdziecie w: zielonych liściastych warzywach, ale nie tylko. Dobrym jego źródłem są: brokuły, pomarańcze, banany, mleko i nasiona roślin strączkowych. Płatki śniadaniowe oraz niektóre gatunki mąki są często wzbogacane w tę witaminę. Więc jak widać, wcale nie trzeba się męczyć z tabletkami :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-10-15, 11:55 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-04-06, 13:40
Posty:40
Ja też jestem zdania, że nie tyle tabletki i suplementy, co aktywny tryb życia, ruch i bieganie na odchudzanie są najlepszymi receptami. Podobnie jeśli komuś brakuje jakichś witamin to przecież wynik nieprawidłowego odżywiania- wystarczy wprowadzić do diety produkty bogate w błonnik, składniki odżywcze i witaminy a wszystko powinno wrócić do normy, naturalnymi sposobami.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-10-17, 19:20 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-22, 15:38
Posty:429
Teraz o tego typu zielone warzywa to jednak mimo wszystko bedzie ciężko. Jednak najlepiej jest przyjmować witaminy w tabletkach i chyba jednak przy takiej opcji pozostanę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-10-21, 18:11 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2012-05-15, 15:43
Posty:79
zogrek napisał(a):
Ja też jestem zdania, że nie tyle tabletki i suplementy, co aktywny tryb życia, ruch i bieganie na odchudzanie są najlepszymi receptami. Podobnie jeśli komuś brakuje jakichś witamin to przecież wynik nieprawidłowego odżywiania- wystarczy wprowadzić do diety produkty bogate w błonnik, składniki odżywcze i witaminy a wszystko powinno wrócić do normy, naturalnymi sposobami.



Zgadzam się, można dostarczyć w zasadzie każdy brakujący minerał, witaminę, mikro i makroelementy. Jak ktoś czyta różnego rodzaju informacje na temat warzyw, mięs czy innych produtków - to doskonale się orientuje w temacie, a nie wojuje z tabletkami, które niszczą wątrobę i nerki.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-10-22, 17:25 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-12, 14:53
Posty:171
6krotka napisał(a):
Kwas foliowy można przemycić w żywności, a mianowicie, najwięcej kwasu foliowego znajdziecie w: zielonych liściastych warzywach, ale nie tylko. Dobrym jego źródłem są: brokuły, pomarańcze, banany, mleko i nasiona roślin strączkowych. Płatki śniadaniowe oraz niektóre gatunki mąki są często wzbogacane w tę witaminę. Więc jak widać, wcale nie trzeba się męczyć z tabletkami :)


Uwierz mi, ja nawet nauczyłam się jeść brokuły i szpinak, ale to naprawdę nie wystarcza, każdy mądry lekarz Ci to powie. Kobieta starająca się o dziecko powinna przyjmować 0,4mg kwasu foliowego dziennie, czyli jedną tabletkę np Folika


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-10-30, 19:28 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-05-17, 20:32
Posty:382
Suplementacja kwasem foliowym przed zajsciem w ciaze to bardzo dobre podejscie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-10-31, 18:18 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2012-05-15, 15:43
Posty:79
alvira, wierzę, ja kocham wszystkie warzywa, poza cykorią. Co 4-6 miesięcy robię badanie krwi i wszystkie mikro i makroelementy wychodzą mi w bardzo dobrych liczbach. A z pomocą lekarza i dietetyka można czynić cuda. Wiem, że kobiety w ciąży nie jedzą wszystkiego, bo na różne smaki nas nachodzi :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-11-09, 11:55 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
Frezja napisał(a):
Suplementacja kwasem foliowym przed zajsciem w ciaze to bardzo dobre podejscie.

ja mysle zę to nawet podstawa jesli chce się zajść w ciażę i urodzić zdrowe dzeicko.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO