dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: suplementy
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-04-17, 08:56 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2010-08-21, 09:07
Posty:72
anitta napisał(a):
mnie osobiście trochę przeraża fakt, że dziś niemal bezwarunkowo wierzy się w suplementy chociaż wiem, że niejedna osoba się na nich zawiodła, z drugiej strony wydaje mi się jednak, że w niektórych sytuacjach są one niezastąpione zresztą nie trzeba daleko szukać - sportowcy nie mogą się bez nich obyć, przy czym mówiąc suplementy mam na myśli i te wszystkie połykane na co dzień magnezy i witaminy i co tam jeszcze, do tego oczywiście dochodzą tabletki na odchudzanie - one akurat zazwyczaj są zbędne


Świete słowa anitta. Trzeba umieć odróżnić suplementy, które mają za zadanie uzupełnić niedobory witamin/minerałów, a pseudosuplementy, które tylko maskują objawy niedomagania organizmu. A takich niestety na rynku nie mało. Co do ruchu - zgadzam sie w zupełności, bez codziennej porcji ćwiczen czy chociażby spaceru na świeżym powietrzu nie ma co sie łudzić, że bedzie sie zdrowym, ale z drugiej strony nadmierne ćwiczenia przy niedoborach w organiźmie mogą sie zwrócić przeciwko nam. Organizm w ruchu potrzebuje wiecej życiodajnych pierwiastków, stąd czasami niezbedna jest suplementacja.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-05-31, 14:42 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
dziewczyny, a odbiegając trochę od tematu, ale cały czas przy nim zostając, chciałabym zapytać jakie suplementy są wskazane i jak mogę przyjmować będąc w ciąży, czy może jakieś powinnam łykać, a niektórych powinnam się wręcz wystrzegać?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-06-08, 14:24 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-12, 14:53
Posty:171
Przed ciążą i w 1 trymestrze bardzo ważne jest przyjmowanie kwasu foliowego. Jeśli chodzi o inne witaminy to byłabym ostrożna, bo nadmiar może zrobić więcej krzywdy niż pożytku.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-06-11, 12:50 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
poza tym chyba przyjmowanie dużej ilości witamin i suplementów może sprawić, że część z nich może się wzajemnie wykluczać.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-07-02, 15:30 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-06, 15:23
Posty:277
Moim skromnym zdaniem sam folik wystarczy. Inne witaminy dostarczamy w zdrowej diecie, a kwas foliowy niestety ginie podczas gotowania dlatego trzeba go koniecznie uzupełniać w formie tabletek.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-07-04, 17:04 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-22, 15:38
Posty:429
Czy myslicie ze nawet nie bedac w ciązy i nie planujac dziecka trzeba przyjmowac kwas foliowy ?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-07-05, 11:16 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-06, 15:23
Posty:277
Ja myślę, że tak, bo ma naprawdę unikalne właściwości, których nie zastąpi żaden inny lek ani suplement.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-07-06, 11:46 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2009-12-30, 10:35
Posty:43
Lokalizacja: Warszawa
Też uważam, że akurat to taki okres w życiu kobiety, że bez suplementów się nie obejdzie a szczególnie bez kwasu.

_________________
Wiosna


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-07-06, 17:54 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-22, 15:38
Posty:429
Zwłaszcza że tez ten kwas foliowy ma wpływ na nasze dziecko.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: suplementy
PostNapisane: 2012-07-06, 17:56 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-12, 14:53
Posty:171
Tez tak myślę, bo jednak sporo ciąż jest nieplanowanych, lepiej przyjmować kwas foliowy niż potem żałować że się tego nie zrobiło


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO